چسب کاشی

بنيان گذار محصولات يونيزه صنعت ساختمان

مجموعه رومولو در سال ۱۳۹۷ توسط مرتضی محتشم تاسیس شد. این مجموعه با وارد کردن تکنولوژی یونیزاسیون به ایران تبدیل به دومین کمپانی‌ای در جهان شده است که تکنولوژی یونیزاسیون مصالح ساختمانی را در اختیار دارد. این تکنولوژی علاوه بر بالا بردن کیفیت متریال و مصالح ساختمانی در شرایط محیطی مختلف، ماندگاری و چسبندگی مصالح ساختمانی را نیز افزایش می‌دهد.

یونیزه یا یونیزاسیون چیست ؟

در راستای ارتقای کیفیت در کلیه مواد در جهان هر روز علومی در حال تحقیق و برروزسانی می‌باشد که یکی از مهمترین علوم در راستای ارتقا کیفیت مواد یونیزاسیون می‌باشد. در کشور ایران این علم سال ۱۳۹۷ توسط آقای مرتضی محتشم در شاخه ای محصولات ساختمانی شروع به تحقیق و همزمان استفاده از این علم در تولید انجام گردید که با انجام روشهای بسیار گوناگون و هزینه‌ای شخصی همراه آزمون و خطاهای بسیار به دشواری توانست به نتایج قابل مطاحظه‌ای برسد.

در یونیزاسیون یکی از مهمترین بخش ها قبل از ورود به تغییر در هسته ای مواد باید ابتدا ماده ای اصلی را نانو نمایم که خود در مصالح با توجه به گستردگی مواد مختلف و داشتن دانه بندی های متفاوت بسیار پیچیده می باشد مثلا در سیمان سفید دانه بندی تولید کارخانه بین ۲۶۰ الی ۳۲۰ میکرون می باشد که ما جهت نانو کردن این دانه بندی را تا مش ۷۰۰ برسانیم اما بشرطی که هسته بطور مساوی تقسیم گردد.

چرا که اگر در برش تعادل نباشد نه تنها با نانو کردن مواد دارای کیفیت بهتری نخواهد شد بلکه به یون تبدیل و خاصیت خود را از دست میدهند یکی از پیچیده ترین مراحل که توسط اینجانب مرتضی محتشم دو سال مورد تحقیق قرار گرفت در همین بخش نانو کردن مواد بود که بعداز نانو نمودن مواد کیفیت آنها بین ۵ الی ۱۵ درصد با توجه به نوع مواد افزایش پیدا میکنند.
که این تکنولوژی در نانو کردن مواد در دست ۶ کشور در دنیا می‌باشد.

حتما بخوانید  ویژگی‌های چسب پودری پرسلان رومولو مدل AP6

بعداز این مرحله مواد بدست آمده در دستگاهی دیگر قرار می گیرند به سیستم هوشمند متصل و با نرم افزار طی چرخش دستگاه با الگوهای بدست آمده به نتیجه اینکه چه تعداد هسته ای اتم و چه تعداد پروتون و چه تعداد الکترون در دستگاه وجود دارد و با ایجاد میدان مغناطیسی مصنوعی به تعداد لازم پروتون ایجاد نموده و پروتون های که بعداز نانو شدن تمایل به جدا شدن دارند را از هسته جدا می‌کنیم و مواد تبدیل به یون میشوند که بیشماری الکترون در حال چرخش به دور هسته هستن و تعداد کمی پروتون در فرایند بعدی این مواد به دستگاه دیگری منتقل می‌شوند و در این دستگاه با توجه به نوع مواد و وزن موجود میدان مغناطیسی دیگری ایجاد میگردد که دارای الکترون می‌باشد و مواد با توجه به خواست هسته شروع به جذب الکترون می‌کنند و در مرحله یونیزاسیون یا یونیزه کردن اتفاق می افتد که مواد بین ۲۵ الی ۴۵ درصد افزایش کیفیت پیدا میکنند که این مراحل را یونیزاسیون می‌گویند.

این علم با توجه به گستردگی و هزینه های بسیار زیاد در بخش تحقیق و توسعه در کشورهای پیشرفته با توجه به نیاز و تولید صادراتی مورد مطالعه قرار میگیرد که دارای منافع مالی بسیار خوبی هم از نظر مصرف بهینه. استفاده ای کمتر از نیرو. عمر طولانی و قیمت مناسب با کیفیت بالا می‌باشد مثلا کشور فرانسه در زمینه ای لوازم آرایشی و بهداشتی. کشور آمریکا در زمینه ای نفت و مواد پتروشیمی و کشور ایتالیا در زمینه ای مصالح ساختمانی در حال تحقیق و توسعه در این زمینه هستن و آقای مرتضی محتشم در ایران نیز در بخش مصالح ساختمانی در حال تحقیق و توسعه در این زمینه می باشد که بخش بهداشتی را هم به زودی در این زمینه به تحقیقات خود اضافه خواهند نمود.

حتما بخوانید  چسب پودری کاشی رومولو مدل AP4 معرفی و کاربرد