چسب کاشی

آشنایی با چسب عایق بندی RO9

چسب عایق بندی ( چسب آب بندی ) چیست ؟!

در این مقاله قرار است با عمده تفاوت محصول عایق بندی ( آب بندی ) با ایزوگام، همچنین تفاوت محصول عایق بندی ( آب بندی ) معمولی با نسخه یونیزه شده آن بپردازیم. هر آن چیز که در این زمینه نیاز دارید را ما در این مقاله و دیگر مقالات در دسته بندی عایق بندی ( آب بندی ) آماده سازی کرده ایم؛ پس با ما همراه باشید تا اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم که باتوجه به آنها بتوانید یک انتخاب هوشمندانه و خریدی مطمئن داشته باشید. ? ?

پس از مشکلاتی که در قیرگونی ساختمان‌ها جهت ایزولاسیون کف‌های پشت بام، دیوارهای رطوبتی و فضاهایی که نیاز به ایزولاسیون ( آب بندی ) داشتند، افراد به دنبال محصولی با کیفیت‌ و دوام بیشتر بودند و در نهایت به محصولی به نام ایزوگام رسیدند

ایزوگام چیست :

ایزوگام هم نوعی قیر گونی است که به طور آماده در صنعت ایزولاسیون ( عایق بندی ) مورد استفاده قرار می‌گیرد. از همان ابتدا، ایزوگام به خوبی جایگزین قیرگونی شده بود که علت این مسئله همان کیفیت و دوام بالاتر محصول بود ولی طولی نکشید که همین ایزولاسیون ایزوگام هم عیوبی پیدا کرد و مورد قضاوت های بسیار قرار گرفت.

برای مثال این محصول که بعنوان محصولی با کیفیت شناخته می‌شد در معرض گرمای نور خورشید اصطلاحاً باد می‌کرد، همچنین در دمای ۲۰- درجه به راحتی ترک می‌خورد که این مسئله باعث می‌شد تا این محصول نتوان در مناطق بسیار سرد سیر و محل هایی که می‌بایست دما اتاق پایین داشته باشند همانن درون سردخانه ها بخوبی کار شود و پس از مدتی نیاز به تعویض بودند.

در دراز مدت، این مشکلات مورد توجه قرار گرفتند و شرکت‌های شیمیایی جهت رفع این نیاز به دنبال ایزولاسیون باکیفیت و دوام بیشتر، قیمت مناسب تر و مقاومت بالاتر نسب به ایزوگام گشتند که پس از چندین سال تحقیق و بررسی، از ترکیبات شیمیایی، اقدام به ساخت ماده‌ای با کیفیت بسیار بالاتر کردند که مزیت های آن بسیار مورد توجه قرار می‌گرفت. نام آن ماده غلیظ و بی رنگ، چسب عایق بندی ( چسب آب بندی ) تعیین شد.

محصول چسب عایق بندی ( چسب آب بندی ) در دنیا :

طولی نکشید تا این محصول جایگاه خود را در بین افراد پیدا کرد. در دنیا و مخصوصا در کشورهای اروپایی، دیگر از روش های قدیمی ایزوگام به جهت ایزوله کردن سطوح استفاده نمی‌شد و همگی رو به استفاده از چسب عایق بندی آوردند. در ایران البته با مقداری تاخیر وارد. در ابتدای کار چندان مورد توجه قرار نگرفت ولیکن با گذشت مدتی و آشنایی بیشتر عموم با این تکنولوژی فوق العاده، درصد بیشتر افراد رو به استفاده از آن آوردند.
حال، دنیا یک محصول با کیفیت بسیار بالاتر، مقاوم تر، ارزان تر و با کاربری آسان در دسترس داشت. البته این کافی نبود و کشور ایتالیا شروع به تحقیق درباره بهتر کردن محصول کرد.

چسب عایق بندی یونیزه :

پس از گذشت چند مدت از تحقیق و بررسی کشور ایتالیا، به دستاوردهای فوق العاده ای رسید. این کشور توانست محصول فعلی را طبق یک سری متدهای و توسط تکنولوژی یونیزاسیون ( به روز ترین تکنولوژی جهان ) چند پله قوی تر، باکیفیت تر و کاربری آن را ساده تر کند. علاوه بر تمامی اینها، این محصول درواقعیت به نهایت کیفیت رسیده بود و بسیار مورد توجه دنیا قرار گرفت.
پس از گذشت مدتی، کشور ایتالیا دست به تولید دیگر متریال ساختمانی به صورت یونیزه نیز زد. خب این امر باعث می‌شد تا علاوه بر بالارفتن کیفیت مواد و سهولت مصرف، قیمت ارزان تری به علت پایین آمدن پروسه تولید داشت.

درحال حاضر تکنولوژی یونیزاسیون دست دو کشور در دنیا است. در ابتدا کشور ایتالیا با ابداع این تکنولوژی و در مرحله بعد، شرکت رومولو با وارد کردن این تکنولوژی نوین به ایران دلیل بر این شد تا کشور ایران به دومین کشور تولید کننده مصالح ساختمانی یونیزه در دنیا و اولین و تنها کشور و خاورمیانه شود. درحال حاضر شرکت رومولو تنها شرکت تولید کننده این محصول در ایران و خاورمیانه می‌باشد.

چسب عایق بندی رومولو RO9 :

پس از گذشت مدتی از تولید محصول چسب عایق بندی ( چسب آب بندی ) توسط کشور ایتالیا، شرکت رومولو با وارد کردن تکنولوژی یونیزاسیون از همان کشور، اقدام به شروع تولید این محصول بی نظیر در ایران کرد. همانطور که انتظار می‌رفت در ابتدا چون یک نوع تکنولوژی نوین بوده و عموم با آن آشنایی کامل نداشتند، با استقبال خوبی همراه نبود ولیکن پس از بررسی، تست و اجرا این محصول شگفت انگیز تولید شده توسط مجموعه رومولو، عموم به جای استفاده از محصول گران تر و دریافت کیفیت پایین تر، رو به استفاده از چسب عایق بندی رومولو RO9 آوردند.
درواقع روشی که مجموعه رومولو پیش گرفت این بود که اگر سود محصول را کمتر کند، دسترسی عموم به این محصول باکیفیت راحت تر خواهد بود؛ درنتیجه این امر دلیل بر این شد که محصولات مجموعه رومولو، با نصف قیمت محصولات مشابه در بازار ارائه گردد در صورتی که کیفیت چندین برابر نسبت به آنها دارد.

اگر در ارتباط با محصول عایق بندی ( آب بندی ) اطلاعات بیشتری می‌خواهید ما به پیشنهاد می‌کنیم که حتما مقاله ذیل را مطالعه نمایید.

>>چسب عایق بندی چیست<<

البته می‌توانید در هر لحظه که تمایل داشته باشید از طریق بخش تماس با ما، با کارشناسان رومولو ارتباط برقرار کنید و یا اطلاعات تماس خود را ارسال نمایید تا مشاوران و کارشناسان رومولو در اولین فرصت خدمت شما تماس بگیرند.

بررسی مزیت های چسب عایق بندی ( آب بندی ) RO9 :

 • مقاوم از دمای 70+ تا دمای 50-
 • مقاومت بالا در برابر اشعه UV و co2
 • ضد خزه . جلبک و کاملا آنتی باکتریال
 • عدم ایجاد آلودگی برای آب آشامیدنی
 • کاهش چشم گیر هزینه های ایزولاسیون
 • قابلیت کار در دمای پایین بدون ترکیب با حلال
 • مقاوم در برابر شستشوی زیاد با آب و شوینده ها
 • مقاوم در اقلیم های سرد و خشک، گرم و رطوبتی
 • خشک شدن سریع بعداز اجرا بصورت یکدست و کامل
 • ایجاد یک لایه ی شفاف و مقاوم با حالت انعطاف پذیری
 • قابلیت ترکیب با انواع ملات های ساختمانی و انواع بتن

به علت یک لایه بودن و وزن پایین چسب، مقدار زیادی از وزن ساختمان را کاهش می‌یابد؛ همچنین در مقابل تابش نور خورشید تا ۷۰درجه سانتی گراد مقاوم است. این محصول در مقابل سرما تا ۴۵درجه مقاومت دارد و به علت پیمایش بین خود ذرات، خود محصول حالت ایزوله و الاستیکی پیدا می‌کند. طی فرایند یونیزاسیون و اتفاقاتی که برای یون مواد رخ می‌دهد، باعث ‌می‌شود تا محصول دارای غلظت چند برابر به نسبت محصولات مشابه شود.

نکته : حالت الاستیکی ( کشسانی ) در تنش‌های ساختمان و تنش‌های سیمانی کف و دیوارهای ساختمان بتواند مقاومت کند.

چسب عایق بندی یونیزه؛ کیفیت ورای انتظار :

پس از گذشت مدتی توسط کشور ایتالیا متد یونیزاسیون مصالح ساختمانی رونمایی شد. کیفیت متریال در این متد بسیار بالا رفته و قیمت آن به یک سوم میزان تبدیل شده است. در سال ۱۳۹۷ با وارد کردن این متد به ایران توسط مجموعه رومولو، تکنولوژی یونیزاسیون برای اولین در خاورمیانه در دسترس عموم قرار گرفت. با استقبال بسیار گرمی که چسب عایق بندی معمولی شده بود، اینبار همه چیز چند پله بهتر بود. قیمت ها نسبت به نمونه های موجوده در بازار بسیار پایین تر بود و علاوه بر آن غلظت و کیفیت محصول به میزان ۴۰٪ رشد داشته که این خود دلیل اصلی استقبال مردم از این محصول به حساب می‌آمد.

موارد مصرف محصول چسب آب‌بندی رومولو :

اگر بخواهیم بررسی دقیق تری بر روی موارد مصرف این محصول شگفت انگیز داشته باشیم می‌توانیم به لیست زیر اشاره کنیم:

 • آب‌بندی کف پشت بام، سرویس‌ها ، سونا و جکوزی.
 • آب بندی استخرها، انواع آب نماها و کلیه سطوح رطوبتی که در معرض باران، شست و شو یا هر نوع رطوبتی قرار دارند.
 • به راحتی با اضافه کردن آن به مخلوط بندکشی، چسب خمیری و.. می‌توانید همان محصول را به صورت عایق شده داشته باشید.

تاثیر یونیزاسیون بر روی چسب عایق بندی :

فرایند یونیزاسیون که جهان با سرعت در حال تحقیق به منظور استفاده از آن است به فرایندی گفته می‌شود که در آن اتم‌های مواد به یون تبدیل می‌شودند. در طی این فرآیند بویسله تکنولوژی نوین اروپایی در تعداد الکترون ها و پروتون های مواد اختلاف ایجاد می‌شود و پایداری و مقاومت ماده در شرایط آب و هوایی و… گوناگون بیشتر می‌شود.

تفاوت محصول چسب عایق بندی یونیزه :

چسب عایق بندی یونیزه رومولو به علت یونیزه شدن دارای قابلیت های بخصوصی است. از جمله این قابلیت ها می‎توان به ضد خزه، ضد جلبک و آنتی باکتریال بودن، مقاومت بالا در برابر اشعهUV و گاز CO2، مقاوم در اقلیــم های سـرد و خشک ، گـرم و رطوبتـی و مقاوم در بـرابـر شست و شوی  با  آب و شوینده‌ها اشاره کرد. چسب عایق به منظور آب‌بندی کردن ساختمان استفاده می‎‌شود بنابراین مهم است که پایداری زیاد در مقابل نفوذ آب و رطوبت های مختلف را داشته باشد که چسب عایق رومولو این قابلیت را در بالاترین میزان ممکنه دارد. قابلیت ترکیب با انواع ملات‌های ساختمانی و انواع بتن جهت تولید مصالح ساختمانی ضد آب از مهمترین ویژگی‌های این محصول است.

چگونه چسب عایق بندی را استفاده کنیم ؟!

سوال دسته اول کاربران و مشتریان رومولو؛ طریقه مصرف چسب عایق بندی چیست ؟!

دقیق ترین پاسخ به این پرسش می‌تواند به دوشاخه تقسیم شود. د ابتدا باید ببینید در کجا قصد استفاده از محصول عایق بندی را دارید ؟! آیا می‌خواهید بر روی سطحی کار کنید که قرار نیست سطح از قبل ساخته شده است و یا اینکه می‌خواهید درهنگام بندکشی، بند بین کاشی ها را عایق کاری کنی ؟!
در حالت دوم شما به راحتی قادرید تا چسب عایق بندی را درون مخلوط چسب خمیری، چسب پودری، بندکشی و… قاطی کرده و سپس بر روی سطح مورد نظر کار کنید؛ برای مثال اگر بخواهید با این روش چسب خمیری بر روی دیوار کار کنید تا عایقی بین کاشی و دیوار همانند ایزوگام کار کنید می‌توانید چسب عایق بندی را در مخلوط چسب پودری یا خمیری تان ریخته، مخلوط و بر روی سطح مورد نظر چسب را کار کنید. راه حل دوم بهترین راه مصرف چسب عایق بندی است؛ درواقع در این راه حل شما می‌بایست در ابتدا سطح موردنظرتان را کاشی کاری کرده و سپس با غلطک یا قلمو بر روی سطح موردنظرتان چسب عایق بندی را کار کنید. همچنین بر روی سطوح از پیش ساخته نیز با این روش براحتی سطح را کاملا عایق هرگونه آب، رطوبت و گرما کنید.

بهتر است ندانید :

احتمالا تا اینجا شما با تفاوت ها و کارایی و روش مصرف چسب عایق بندی آشنا شده باشد؛ درواقع تا این قسمت از مقاله به کلیات چسب عایق و کاربردهای آن پرداختیم، در اینجا قصد داریم به برخی از ناگفته ها و مسائلی بپردازیم که شاید صاحبان شرکت‌های مشابه، از گفتن این موارد و کسب این اطلاعات توسط شما چندان خوشحال نشوند.

فقط یک نوع چسب عایق وجود دارد :

درحال حاضر در بازار ایران، چسب عایق بندی به دو صورت روانه بازار می‌شود؛ در حالت اول به صورت معمول و عادی با کیفیت های متفاوت تولید و روانه بازار می‌شود؛ در حالت دوم برخی شرکت ها وجود دارند که محصولات موجود در بازار را از تولید کننده اصلی خریداری کرده و سپس محصول را درون پک دیگر ریخته و با قیمت چند برابر تحت عنوان های مختلف روانه بازار می‌کنند.

اجازه دهید بیشتر وارد جزئیات شویم :

شاید شما هم دیده باشید که چسب های عایق بندی را به عناوین مختلفی اعم از چسب عایق بندی استخر، چسب عایق بندی جکوزی، چسب عایق بندی سرویس بهداشتی و… دسته بندی می‌کنند. این موضوع در اینجا جالب می‌شود که بدانید تمامی اینها یک محصول هستند که فقط نام آنها به همراه قیمتشان تغییر می‌کند. برای مثال برای تولید چسب عایق بندی مخصوص استخر، همان چسب عایق بندی را با ۲۰٪ آب ارائه می‌دهند و برای تولید چسب عایق بندی مخصوص کاشی و سرامیک، همان چسب را با ۴۰٪ آب که نتیجه این کار غلظت کمتر می‌شود.

چگونه کاشی و سرامیک را عایق کنیم ؟!

تا اینجا بسیاری از جوانب را در چسب عایق بندی مورد بررسی قرار دادیم؛ حال در این بخش قصد داریم به بررسی روش مصرف چسب عایق بندی بر روی انواع کاشی و سرامیک بپردازیم.  به جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این باره پیشنهاد می‌شود مقاله ذیل را مطالعه کنید.

:: چسب کاشی و سرامیک ::

روش عایق بندی کردن کاشی و سرامیک :

بیایید کمی در ارتباط با روش عایق کردن سطوح و یا ملات موردنظرتان صحبت کنیم. اگر بخواهیم خیلی کلی به این مورد پاسخ بدهیم باید بدانید که میزان ترکیب کردن متفاوت است. در ذیل تمامی موارد را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

جهت ایزوله کردن سطوح :

ابتدا سطح مورد نظر را از هر گونه آلودگی پاک و چنانچه سطح دارای حفره باشد آن را با ملات همسان پر نموده  سپس با قلم مو یا پیستوله چسب آب بندی رومولو را یک بار بصورت عمودی و بعداز خشک شدن یکبار بصورت افقی اجرا نمایید  ،  تقریبا برای هر دو مـترمربع یک لیتر چسب آب بندی کافی است .

جهت ترکیب با بتن  :

چسب آب بندی را به بتن آماده که داخل میکسر است میتوان اضافه نمود ، میزان مصرف معمول  به ازای هر متر مکعب بتن ، نیم تا یک لیتر چسب عایق می باشد ، از اضافه نمودن چسب آب بندی رومولو  به سیمان خشک اکیدا خودداری نمایید .

جهت ضد آب کردن رنگ های اکریلیک و پلاستیک : 

هر سه پیمانه رنگ را با دو پیمانه چسب آب بندی  ترکیب و اجــرا نمایید .

جهت ضد آب کردن پودر بندکشی : 

هر کیلو پودر بندکشی را با دو پیمانه آب و یک پیمانه چسب آب بندی رومولو کاملا ترکیب نموده و اجرا نمایید.

تذکر : دمای مناسب کار 35-5 درجه می باشد و زمان خشک شدن بین 12 الی 72 ساعت با توجه شرایط آب و هوایی متفاوت است .

کارشناسان رومولو پاسخگو شما هستند :

در ارتباط با محصول چسب عایق بندی رومولو سوالی دارید هنوز پاسخ آنرا نیافتید ؟!
هیچ نگران این مسئله نباشید؛ کارشناسان ما ۲۴ساعت از شبانه روز آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشند. برخی اوقات پیش آمده که افراد قصد داشته اند درون پروژه های بزرگ و کوچک از محصول بینظیر چسب عایق بندی یونیزه رومولو استفاده کنند ولیکن عدم اطلاعات کافی مانع آنها شده است؛ در ارتباط با این موضوع شما می‌توانید مقاله ای که در چند خط بالاتر معرفی شد را مشاهده کنید و یا با کلیک بر روی تماس با ما، با کارشناسان رومولو ارتباط مستقیم برقرار کنید. همچنین شما می‌توانید از طریق شماره تلفن های ذیل نیز اقدام به برقراری ارتباط با کارشناسان رومولو بکنید:

واتساپ/همراه :‌ ۰۹۹۲۸۶۷۹۱۰۶

تلفن‌ : ۲۲۶۸۹۲۳۸-۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *