معایب چسب کاشی و سرامیک
معایب چسب کاشی و سرامیک

معایب چسب کاشی و سرامیک

معایب چسب کاشی و سرامیک را بشناسید :

در مقاله قبل >> چسب کاشی و سرامیک << بصورت کامل به تمامی موارد، ناگفته ها و مقایسه انواع چسب های کاشی و سرامیک موجود در بازار با هم پرداختیم؛ پیشنهاد می‌شود حتما قبل از شروع این مقاله به مطالعه مقاله قبل بپردازید که با دید کامل و آگاهی بیشتر و دقیق تری وارد این بخش شوید.

در اینجا ما قصد  داریم تا بیشتر به معایب انواع برندهای چسب کاشی و سرامیک در طی گذر زمان بپردازیم. برای مثال اگر تا به حال دقت کرده باشید در بسیاری سازه ها، طی گذر زمان چند ماه تا چند سال، چسب های کار شده در سطح زیر کار کاشی و سرامیک به علت تعدیلات آب و هوا، در معرض مستقیم آفتاب قرار گرفتن و رطوبت، آب و باران ( بیشتر در شهرهای شمالی کشور ) سنگ ها لق شده و گاها می‌افتند. علت این امر می‌تواند موارد مختلفی باشد که در ذیل به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

ملات چسب کاشی و سرامیک :

در بسیاری از مواقع، پیش آمده که به علت عدم دانش کافی مجری، ملات چسب کاشی و سرامیک با میزان بیش از حد مجاز آب قاطی شده و ملات حالت آبکی به خود گرفته و چسبندگی، نگهداری و دوام چسب کاشی و سرامیک در برابر تعدیلات آب و هوا کم شده و پس از مدتی کاشی و سرامیک ها شروع به ریخت می‌کنند.

این مسئله بسیار در بین افراد رایج است و به این به علت آشنا نبودن بنا / مجری با روش اجرا با محصول موردنظر است. برای مثال چسب بتن یونیزه رومولو قبل از مصرف باید به خوبی هم زده شود؛ این مسئله در تمامی توضیحات چسب بتن، بر روی بسته بندی محصول و هنگام فروش محصول توضیح داده می‌شوند ولیکن به علت عدم توجه مجری / استادکار به مراتب پیش آمده که از عدم چسبندگی این محصول هنگام کار کردن گفته‌اند که پس از رفع مشکل و توضیح مجدد در ارتباط با هم زدن محصول قبل از مصرف، مشکل برطرف شده است.

عدم اجرای صحیح چسب کاشی و سرامیک :

یکی دیگر از مواردی که به مراتب در بین مشتریان دیده می‌شود این مسئله است که بسیاری از مجری ها چسب کاشی و سرامیک را تنها بر روی سطح دیوار و یا محل موردنظر کار می‌کنند. این مسئله باعث می‌شود تا خلاء هوا در بین کاشی و سرامیک و سطح موردنظرتان از بین نرود و چسب، کاشی و سرامیک را به خود جذب نکند.

اگر برایتان سوال پیش آمده که روش صحیح کارکردن چسب کاشی و سرامیک بر روی سطوح چگونه است باید خدمتتان در این باره عرض کنم که باید در ابتدا یک لایه به صورت افقی چسب کاشی را بر روی سطح مورد نظر با کاردک فلزی کار کرده و یک لایه به صورت عمودی بر روی سطح زیرین کاشی ( و یا بلعکس )؛ این ایجاد تفاوت میان کاشی و سطح باعث از بین رفتن هوا و خلاء میان آن دو و درنتیجه چسبندگی بیشتر کاشی و سرامیک به سطح مورد نظر می‌شود.

تفاوت میان چسب های کاشی و سرامیک موجود در بازار‌ :

پس از سال ۱۳۹۷ رتبه بندی مصالح ساختمانی به دو دسته یونیزه شده و معمولی تقسیم شد؛ همانطور که می‌دانید کیفیت محصولی که بصورت یونیزه تولید می‌شود بسیار بالاتر از حالت معمول می‌باشد، درنتیجه سعی بر این باور داریم تا در ابتدا در ارتباط با محصول چسب کاشی و سرامیک معمولی موجود در بازار صحبت کنیم. 

در دهه های اخیر برندهای مختلفی دست به تولید چسب کاشی و سرامیک زده‌اند. بسیاری از این برند ها متفرقه بوده و بجز چند تعداد انگشت شمارشان دارای کیفیت چشمگیری نیستند و همین علت ناشناخته بودنشان است. ما در اینجا در ارتباط با برندهای متفرقه صحبتی نمیکنیم به این علت که وضعیت کیفیت آنها کاملا مشخص است. بیایید بیشتر به عمق قضیه پیش برویم؛ می‌خواهیم بررسی کنیم تا بدانیم که کدام یک از آنها بهتر از دیگریست ؟! آیا برخی برندهای تولیدکننده محصول چسب کاشی واقعا وارداتی است ؟! با ما همراه باشید تا پاسخ تمامی این سوالاتتان را دریافت کنید.

معایب چسب کاشی و سرامیک

واردات چسب کاشی و سرامیک :

اگر با دقت بیشتری به تحقیق و توسعه در ارتباط با واردات چسب کاشی و سرامیک بپردازیم، متوجه نکته بسیاری جالبی می‌شویم. این بخش از این مقاله در ۴شهریور ۱۳۹۹ نوشته شده است و تا این لحظه بالای ۲سال از آخرین واردات مصالح ساختمانی ایران، زمان می‌گذرد؛ این یعنی هر آن چه که در بازار مشاهده می‌کنید که به نام محصول وارداتی معرفی می‌شود، درواقع در همین خیابان های تهران پر شده و بسته بندی می‌شوند. فریب تبلیغات را نخورید !!!

حالا سوالی که پیش می‌آید این است؛ آیا محصولات رومولو هم در ایران تولید می‌شود ؟!

در پاسخ به این سوال باید خدمتتان عرض کنم که در سال ۱۳۹۷ مجموعه رومولو با وارد کردن متد یونیزاسوین از کشور ایتالیا به ایران، اقدام به تولید مصالح ساختمانی با کیفیت یونیزه برای اولین بار در ایران و خاورمیانه کرد؛ در نتیجه، بله. مصالح ساختمانی رومولو در ایران با مواد اولیه داخلی و تحت لیسانس کشور ایتالیا تولید می‌شود و همین امر علت بر کیفیت بسیار بالای محصولات با قیمتی رقابتی است.

چسب کاشی و سرامیک

چند جزئی بودن چسب کاشی :

یک مسئله که بسیار در صنعت چسب کاشی و سرامیک مطرح است، چند جزئی بودن آنهاست. این آیتم یکی دیگر مواردیست که اگر به آن توجه نشود ممکن در کوتاه مدت سنگ، کاشی و سرامیک را از روی سازه شما لق کرده و بیندازد. خب به ادامه مطلب بپردازیم و کمی به ماهیت چند جزئی بودن چسب ها بپردازیم.

چسب کاشی و سرامیک تک جزئی :

وقتی به چسب کاشی و سرامیک می‌گویند تک جزئی که چسب از لحاظ ساختار و کیفیت متریال به نسبتی طراحی شده باشد که قدرت چسبندگی پایین تری داشته باشد و برای کاربرد های محدودی باشد که همین امر دلیل بر ارزان تر بودن محصول نسبت به نمونه دو جزئی می‌شود. اگر بخواهیم ساده تر به آن بپردازیم با یک مثال شروع می‌کنیم؛ چسب کاشی پودری سیاه؛ نمونه چسب کاشی و سرامیک تک جزئی می‌باشد. چسب های تک جزئی را تنها می‌توانید در کف کار کنید و کار کردن آنها بر روی سطح دیوار و یا سقف و ستون باعث ریزش مواد و درنتیجه افتادن سنگ، کاشی یا سرامیک شما از روی سطح می‌شود.

چسب کاشی و سرامیک دو جزئی :

به مراتب این نوع از چسب کاشی و سرامیک می‌بایست دارای کیفیت بالاتر و قدرت چسبندگی بیشتری باشد. شما قادرید این نوع از چسب کاشی و سرامیک را هم در کف و هم بر روی سطوح دیوار، سقف و ستون ها کار کنید. چسبندگی بالاتر این محصولات باعث شده تا در هر مکانی قابل استفاده باشند و چسبندگی خود را در سطوح عمودی نیز حفظ کند. 

چسب کاشی و سرامیک پودری پرسلان و مولتی پلاس از انواع چسب‌های کاشی پودری دو جزئی می‌باشند.

یکی دیگر از مشکلاتی که خریداران چسب کاشی و سرامیک با آن به مراتب برخورد کرده‌اند، نوع چسب می‌باشد.

نوع چسب چیست ؟!

چسب کاشی و سرامیک به طور کلی به دودسته چسب کاشی خمیری و چسب کاشی پودری تبدیل می‌شود. بیایید در ادامه این دو دسته را مورد بررسی قرار داده، کاربرد و ریز نکات هر مورد را با جزئیات بررسی کنیم.

چسب کاشی خمیری :

چسب کاشی خمیری یکی از محصولات پرکاربرد در ایران و کشورهای همسایه است. این محصول بیشتر به جهت ترمیم و بازسازی مورد مصرف قرار می‌گیرد. درواقع کلیت استفاده چسب کاشی و سرامیک خمیری در بازسازی و ترمیم می‌باشد. در ادامه به بررسی بیشتر مسئله می‌پردازیم.

موارد مصرف چسب کاشی خمیری :

چسباندن کاشی بر روی کاشی قدیمی

نصب انواع کاشى، سرامیک و سنگ آنتیک

نصب انواع آجرهای تزئینی داخلی و خارجی

نصب انواع سنگ ، پلاستیک و  پلاستوفـوم

نصب بر روی انواع سطوح سفالی و چوبی

نصب روی سطوح گچی، سیمانى، کاشى، شیشه

نصب روی سطوح بتنی، قطعات پیش‌ساخته، پنل

چگونه باید چسب کاشی خمیری را بر روی سطوح کار کنیم ؟!

سطح زیر کار را از هرگونه آلودگی و چربی پاک نموده و بوسیله تیشه یا سنگ فرز کمی خطوط روی سطح مورد نظر ایجاد نمایید ،سپس چسب خمیری را بوسیله کاردک شانه دار به وسعت حداکثر یک متر مربع و ضخامت 4-3 میلیمتر روی دیوار اجرا نموده و در مدت 5-3  دقیقه کاشی خیس شده را روی سطح بچسبانید . کاشی های نصب شده روی دیوار بعد از 24-12 ساعت به استحکام نهایی خود می رسند و بعد از این مدت میتوان بندکشی را شروع نمود و به فاصله دو روز پس از بندکشی سطح مورد نظر قابل استفاده می باشد . دمای مناسب جهت نصب چسب کاشی خمیری 25-5 درجه سانتیگراد می باشد.

توجه : میزان مصرف چسب خمیری بستگی به نوع زیرکار و چگونگی برجستگی های پشت کاشی و سرامیک داشته و بطور معمول برابر 3 الی 4 کیلوگرم برای هر مترمربع میباشد .

با ما در تماس باشید :

به علت سهولت شما عزیزان، اگر قصد برقراری ارتباط با کارشناسان فنی رومولو را دارید، می‌توانید از طریق بخش ارتباط با ما و یا با شماره تلفن های ذیل اقدام نمایید؛ کارشناسان رومولو ۲۴ساعت از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

همراه / واتساپ : ۰۹۹۲۸۶۷۹۱۰۶
تلفن : ۲۲۶۸۹۲۳۸-۰۲۱

بالاترین کیفیت چسب کاشی و سرامیک یونیزه را تنها از رومولو بخواهید !!!
اگر قصد تست این محصول یونیزه یا هرکدام از محصولات دیگر رومولو را دارید تا از صحت و کیفیت آن مطمئن شوید، ما می‌توانیم تستر رایگان محصولات را برای شما عزیزان ارسال کرده که شما روی سازه های خود امتحان کنید. جهت دریافت تستر یا خرید چسب کاشی و سرامیک یونیزه و می‌توانید از طریق بخش های ارتباطی وبسایت، دایرکت اینستاگرام رومولو و یا با شماره تلفن های رومولو تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما هر زمان از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

معایب چسب کاشی و سرامیک
چسب کاشی و سرامیک
چسب کاشی و سرامیک
چسب کاشی و سرامیک
چسب کاشی و سرامیک
چسب کاشی و سرامیک
چسب کاشی و سرامیک

از دیگر مقالات رومولو هم بازدید فرمایید

بیشتر بخوانید!

چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی و سرامیک

ما در اینجا سعی داریم تا کامل ترین منبع اطلاعاتی چسب کاشی و سرامیک را برایتان را گرد آوریم. در اینجا از ابتدا به بررسی

چسب عایق بندی

چسب عایق بندی

اگر میخواهید متوجه شوید که کدام تولید کننده چسب عایق بهترین است یا کدام مدل چسب عایق بندی بی کیفیت است همین حالا این مقاله را مطالعه کنید.

چسب کاشی استخری

چسب کاشی استخری

چسب کاشی استخری به مراتب اتفاق افتاده که در پروژه‌های مختلف، افراد نیاز به استفاده از چسب کاشی برای استخر، سونا، جکوزی، منابع آب و…

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد کنید
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

بازگشت به بالا
ورود

به رومولو خوش آمدید

وارد حساب کاربری خود شوید