چسب کاشی خمیری
چسب کاشی خمیری

چسب کاشی خمیری

در صنعت ساختمانی مخصوصا در ایران، چسب کاشی خمیری کاربرد بسیار دارد. درواقع این محصول به جهت ترمیم سطوح بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ برای مثال اگر شما قصد داشته باشید بر روی کاشی کار شده، مجدد کاشی کاری کنید، می‌بایست از چسب کاشی خمیری استفاده کنید. روش کار و جزئیات را در ادامه همین مقاله می‌توانید مطالعه کنید.

ما قصد داریم در این مقاله با هم به بخشی از ناگفته های چسب کاشی خمیری بپردازیم و این محصول پرکاربرد را از نظر مورد بررسی قرار دهیم. معمولا افراد در بین شرکت های مختلف تولید کننده محصول چسب خمیری سردرگم می‌شوند  و نمی‌توانند محصول مورد نظر خود را انتخاب کنند؛ اگر شما هم از همین دسته افراد هستید، هیچ نگران نباشید چون ما در اینجا به بررسی چسب های خمیری تمامی برندها خواهیم پرداخت.

اگر چسب کاشی پودری به اطلاعات نیاز دارید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله :: چسب کاشی پودری :: را مطالعه نمایید.

 

چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی خمیری‌ در قدیم :

طبق سنت مقالات، از ابتدای ابتدا شروع به بررسی این محصول می‌کنیم. در گذشته از ملات سیمانی به جای چسب خمیری کاشی برای چسباندن کاشی و سرامیک ها به سطوح استفاده می‌کردند. این نوع از ملات حامل مشکلات بسیاری بود. چند سری از این مشکلات را در ذیل مشاهده می‌کنید:

  • بالا رفتن وزن سازه
  • عدم هم سطح بودن سطح زیر کار
  • کیفیت و دوام پایین در برابر شرایط مختلف

افراد قصد داشتند برای مثال سرامیک هایی با ابعاد بزرگ را بر روی کاشی ها کار کنند اما باتوجه به کیفیت و نگهداری ملات سیمانی، امکان اجرای این کار نبود پس  کمپانی ها با توجه به نیاز جامعه، دست به ساخت نسخه جدیدی از ملات سیمانی زدند که دارای کیفیت بالاتر و مزایای بیشتر باشید. نام این محصول چسب کاشی خمیری تعیین شد که بسیار مزایای بیشتری نسبت به ملات سیمانی داشت. دیگر نیازی به دردسر های ملات نبود و به راحتی چسب را بر روی سطح زیرکار، کار می‌کردند و کاشی را می‌چسباندند. کیفیت بسیار بالاتر، دوام و ماندگاری محصول در شرایط آب و هوایی مختلف، یکدست شدن سطح زیرکار و از همه مهم تر پایین بودن وزن محصول و درنتیجه بالا نبردن وزن سازه در اثر مصرف از مزیت های این محصول فوق العاده بود. ولی این مقدار برای شرکت های اروپایی کافی نبود و همچنان همانند باقی مصالح ساختمانی، دست به اجرای یونیزاسیون این محصول بی نظیر زدند.

چسب کاشی خمیری

چسب کاشی خمیری یونیزه  :

شرکت ها معمولا ۳نوع چسب کاشی خمیری با کیفیت های مختلف را در قیمت های متفاوت به عرضه بازار می‌رسانند.
پس از تولید چسب کاشی خمیری یونیزه توسط شرکت اروپایی، مشخص شد به علت با بودن سطح کیفی محصول، دیگر نیاز به ۳نوع چسب خمیری کاشی نیست و همان یک نوع تولید شده کفایت تمامی پروژه های شما را می‌کند. مجموعه رومولو با وارد کردن پروسه یونیزاسیون به ایران، برای اولین بار این محصول بی نظیر را با این درجه کیفیتی تولید می‌کند. یکی دیگر از مزیت های محصول چسب کاشی خمیری یونیزه بغیر از کیفیت بسیار بالای آن، قیمت بسیار مناسب نسبت به محصولات مشابه بازار است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره محصول چسب کاشی خمیری و ثبت سفارش، لطفا بر روی لینک :: چسب کاشی خمیری یونیزه :: کلیک نمایید.

روش مصرف چسب کاشی خمیری  :

جهت چسباندن کاشی خمیری بر روی سطح دیوار: در اول نیاز است تا دیوار را با دستمال تمیز و آلودگی را از روی سطح دیوار پاک نمایید؛ جهت جذب بیشتر با استفاده از تیشه یا سنگ فرز، کمی خطوط بر روی سطوح کاشی یا سیمان ایجاد کنید؛ دقت داشته باشید که ضخامت شیار باید متناسب با قطر کاشی و سرامیک باشد و برای کاشی های کوچک حدود نیم سانتی متری و با توجه به نوع کاشی تا حداکثر 1.5 سانتی متر خواهد بود. سطح پشت کاشی را با دستمال آغشته به آب یا اسپری آب کمی نم دارد کنید و با کاردک شانه دار چسب کاشی خمیری به مقدار لازم در یک متر مربع کاشی کار کنی؛ پس از 3الی5 دقیقه کاشی خیس شده را بر روی سطح بچسبانید.

بیشتر در ارتباط با چسب کاشی پودری بدانیم :

نکته I : دقت داشته باشید که میزان مصرف در کاشی خمیری با توجه به سطح زیرکار می‌باشد؛ اما به طور کلی می توان گفت 5کیلوگرم برای یک مترمربع کافی می باشد.

نکته II : برای چسب کاشی پودری یونیزه رومولو سطح زیر کار به اندازه ای آغشته به چسب گردد که ظرف حداکثر 10 دقیقه روی سطح کاشی شود.
(در صورت تاخیر در این عمل جهت رفع فیلم تشکیل شده در سطح چسب، بر چسب باقی مانده بر سطح کار، مجددا کاردک کشیده شود).

نکته III : (سطح پشت کاشی باید حداقل  65% آغشته به چسب باشد) در غیر این صورت عمق شیارهای کاردک بیشتر گردد.

 

چسب کاشی خمیری

موارد مصرف چسب کاشی :

چسب کاشی خمیری جهت چسباندن کاشی بر روی سطوح (شیشه ای، سیمانی، گچی و…) دیوار مورد استفاده قرار می گیرد. البته باید در نظر داشته باشید که اگر سطح مورد نظرتان برای چسباندن کاشی، سطح زمین است، شما قادرید از چسب کاشی خمیری استفاده کنید. اگر قصد چسباندن کاشی بر روی سطوح دیواری (برای مثال سونا ،استخر ،نما و…) دارید، می بایست تا از چسب کاشی خمیری مخصوص سنگ آنتیک استفاده نمایید که قدرت چسبندگی بالاتری نسبت به چسب کاشی معمولی دارد و برای سنگ های لعاب دار (آجر نما و…) هم استفاده می گردد. 

کمی در رابطه با رومولو بدانید :

محصولات شرکت رومولو با استفاده از فناوری یونیزه (یونیزاسیون) شدن، ارتقاء کیفیت 25الی40 درصد برای شما عزیزان بهمراه دارد. درواقع شما با استفاده از محصولات شرکت رومولو در کنار ارتقاء کیفیت 40درصدی، کاهش قیمت چشمگیری را بهمراه خواهید داشت. تولیدات این مجموعه، با بکار گیری از تکنولوژی اروپایی شامل ارتقاء کیفیت شده و به دلیل اینکه در تولید محصولات از منابع طبیعی موجود در داخل کشور استفاده می شود و هیچ وارداتی صورت نمی گیرد، هزینه پرداختی شما برای محصولات ترکیبی مثل چسب کاشی خمیری پایین تر از محصولات برندهای موجود در بازار می‌باشد که همین امر (مناسب بودن قیمت و در طرف دیگر، بالا بودن کیفیت) موجب شده تا بسیاری از خریداران عمده و خرده، پیمانکاران و مغازه داران فروش مصالح ساختمانی از محصولات مجموعه‌ای رومولو استقبال کرده و رومولو را برای همکاری طولانی مدت انتخاب کنند.

چسب کاشی خمیری

یونیزه شدن به چه معناست و ارتقاء کیفیت چطور صورت می گیرد؟

پروسه یونیزه (یونیزاسیون) شدن، به معنای از دست دادن پروتون سست و اضافه شدن الکترون به اتم مواد است. درواقع تمامی مواد از جمله مصالح ساختمانی دارای اتم  می باشند، وقتی پروتون سست شده از مصالح جدا شده و در یک پروسه دیگر، بار الکترون به مواد اضافه می شود، به اصطلاح مواد یونیزه (یونیزاسیون) می شوند. این پروسه در ارتقاء کیفیت محصول تاثیر بسیاری دارد. برای مثال چسب کاشی خمیری یونیزه رومولو در اثر ارتقاء کیفیت، دارای چسبندگی بسیار بالایی‌ست که هم در سطح زمین، سطوح دیوار و هم در سطوح قوس دار کاربرد دارد. در صورتی که چسب های کاشی خمیری برندهای موجود در بازار برای هر کاربرد، چسب جداگانه ای دارند که بطور کلی کیفیت محصول رومولو به علت یونیزه بودن، بالاتر از محصولات مشابه موجود در بازار است.

تفاوت چسب خمیری کاشی یونیزه رومولو و محصولات مشابه  !

تا اینجا با مفهوم چسب های خمیری و انواع آنها، روش استفاده از چسب خمیری، مفهوم یونیزه شدن و طریقه ارتقاء کیفیت محصولات رومولو آشنا شدیم. در ادامه قصد داریم تا به عمده تفاوت های میان محصولات رومولو و برندهای موجود در بازار بپردازیم. رومولو، در سال 1397 با وارد کردن تکنولوژی نوین و یونیزه سازی مصالح ساختمانی، سعی بر این باور داشته تا بالاترین کیفیت ممکن و معتبر در سطح جهانی را با قیمت منطقی و مناسب به شما عزیزان ارائه کند. رومولو جهت ساخت چسب خمیری یونیزه؛ می بایست در مرحله اول با تجهیزات و ماشین آلات به روز، اقدام به یونیزه کردن انواع سیمان سفید و سیاه ، پودر های سیمانی ، صدف ، سریش و کربنات کند و سپس با ترکیب این مصالح یونیزه شده اقدام به ساخت چسب خمیری یونیزه (یونیزاسیون) شده کند. عمده تفاوت چسب خمیری یونیزه رومولو با چسب خمیری موجود در بازار ؛ در این بخش است که: رومولو با استفاده از پروسه یونیزاسیون ، تمامی محصولات را با استفاده از منابع بی پایان درون کشور و تجهیزات نوین یونیزه کرده و نیازی به وارد کردن هرکدام از محصولات از خارج از کشور با کیفیتی به مراتب پایین تر ندارد؛ در نتیجه هزینه تولید محصول پایین آمده در صورتی که کیفیت محصول از کیفیت محصولات وارداتی بالاتر رفته است.

چسب خمیری کاشی مخصوص استخر :

برخی اوقات، کارفرمایان قصد چسباندن کاشی و سرامیک و بر روی سطح دیواره یا کف استخر را دارند که این مسئله علاوه بر اهمیت کیفیت محصول چسب کاشی و روش کار کردن آن بر روی سطح مورد نظر، نیازمند دانش کافی در ارتباط با انواع چسب کاشی و سرامیک نیز دارد. در چنین مواقعی محصول چسب کاشی و سرامیک که کارفرمایان انتخاب می‌کنند چسب کاشی پودری می‌باشد؛ علت این امر عدم کاربردی بودن چسب کاشی خمیری نیست بلکه بهتر بودن چسب کاشی پودری، کیفیت، جذب آب کمتر و همچنین چسبندگی و قدرت جذب بیشتر کاشی در برابر تعدیلات آب و هواست.
جهت مطالعه بیشتر در این باره پیشنهاد می‌شود مقاله :: چسب کاشی استخری :: را مطالعه نمایید

چسب کاشی خمیری را کجا کار کنیم ؟!

همانطور که بالاتر خواندید، چسب کاشی خمیری به علت درجه کیفیت و کاربردی که برای آن ساخته شده، در تمامی فضا ها و موقعیت ها قابل استفاده نیست. اگر بخواهیم بصورت کلی در یک پارت این موارد را متمایز کنیم می‌توان گفت:

  1. چسب خمیری را در کف کار نکنید و فقط در دیوار امکان استفاده از این محصول را دارید.
  2. از چسب کاشی خمیری فقط باید در ترمیم استفاده کرد.
  3. سطح زیر کار باید بصورت تیشه‌ای باشد.
  4. چسب کاشی خمیری به تنهایی قدرت چسبندگی در دیواره استخر و منابع آب را ندارد و باید با چسب عایق مخلوط شود.

به جهت دریافت اطلاعات بیشتر در ارتباط با چسب کاشی استخری و روش کار کردن آن بر روی سطوح مختلف پیشنهاد می‌شود حتما ویدئو ذیل را مشاهده نمایید.

جهت سهولت شما عزیزان، اگر قصد برقراری ارتباط با کارشناسان فنی رومولو را دارید، می‌توانید از طریق بخش ارتباط با ما و یا با شماره تلفن های ذیل اقدام نمایید؛ کارشناسان رومولو ۲۴ساعت از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

همراه / واتساپ : ۰۹۹۲۸۶۷۹۱۰۶
تلفن : ۲۲۶۸۹۲۳۸-۰۲۱

اگر قصد تست محصول چسب خمیری کاشی یونیزه یا هرکدام از محصولات دیگر رومولو را دارید تا از صحت و کیفیت آن مطمئن شوید، ما می‌توانیم تستر رایگان محصولات را برای شما عزیزان ارسال کرده که شما روی سازه های خود امتحان کنید. جهت دریافت تستر یا خرید چسب کاشی خمیری یونیزه رومولو می‌توانید از طریق بخش های ارتباطی وبسایت، فروشگاه آنلاین رومولو، دایرکت اینستاگرام رومولو و یا با شماره تلفن های رومولو تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما هر زمان از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

چسب کاشی و سرامیک‍
چسب پودری کاشی
چسب کاشی خمیری
چسب کاشی استخری
چسب کاشی خمیری
چسب کاشی و سرامیک
چسب کاشی استخری

از دیگر مقالات رومولو هم بازدید فرمایید

بیشتر بخوانید!

مرتضی محتشم | مصالح ساختمانی یونیزه

بنیان گذار یونیزاسیون مصالح

بنیان گذار مصالح ساختمانی یونیزه در ایران و خاورمیانه مجموعه رومولو در سال ۱۳۹۷ توسط مرتضی محتشم تاسیس شد. این مجموعه با وارد کردن تکنولوژی

مصالح ساختمانی یونیزه

مصالح ساختمانی یونیزه

یونیزاسیون مصالح ساختمانی در ایران و آسیا تکنولوژی یونیزاسیون متریال ساختمانی مجموعه رومولو توسط مرتضی محتشم در سال 1397 در کشور ایران با هدف ارتقاء

چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی و سرامیک

ما در اینجا سعی داریم تا کامل ترین منبع اطلاعاتی چسب کاشی و سرامیک را برایتان را گرد آوریم. در اینجا از ابتدا به بررسی

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد کنید
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت