Uncategorized @fa

همه چیز درباره چسب عایق بندی

در انتهای این مقاله شما اطلاعات بسیار ارزشمندی را در ارتباط با چسب عایق بندی ( آب بندی ) بدست خواهید آورد و می‌توانید به راحتی با علم کامل نسبت به محصول، اقدام به خرید محصول چسب عایق بندی کنید. با ما همراه باشید.

دو سوالی که در بالا مطرح شد درواقع سوالی بسیار رایج در بین مشتریان رومولو بوده و به دفعات از کارشناسان فروش رومولو پرسیده می‌شود؛ از آنجا که این بحث می‌تواند مقداری طولانی باشد پس بدون اتلاف وقت در ابتدا می‌رویم به سراغ سوال اول که کلیت چسب عایق بندی چیست و کاربرد آن در کجاست ؟!

ماهیت چسب عایق بندی چیست ؟!

کاربرد چسب عایق بندی چیست ؟!

ساختار چسب عایق بندی ؟!

با بوجود آمدن این محصول نوین، در دنیا سوالات بسیاری در ذهن مصرف کنندگان آن ایجاد شد. تمامی سوالات فوق از نمونه مواردی‌ست که به مراتب توسط شما عزیزان از کارشناسان رومولو پرسیده می‌شود. اینبار با یک مقاله دیگر در کنار شما هستیم تا با هم به بررسی پاسخ تمامی این سوالات بپردازیم.

چسب عایق بندی چیست ؟!

همانطور که در جریان هستید، در ابتدا ایزوگام به جهت ضدآب کردن پشت بام و به شکلی بالابردن مقاومت سطح در برابر نفوذ آب در پشت بام و دیواره سرویس های بهداشتی، حمام و… مصرف می‌شده که هنوز هم جایگاه خود را در بین افراد دارد. با گذشت زمان، مردم متوجه شدند که در مصرف ایزوگام چندین مشکل وجود دارد؛ به موارد ذیل دقت کنید:

  • اگر در سرویس بهداشتی لوله در زیر ایزوگام می‌ترکید، می‌بایست تمام ایزوگام را تخریب کرده ( که باعث تخریب دیوار هم می‌شد) تا لوله را ترمیم کنند.
  • پس از مدتی به علت تغییرات آب و هوا و نور مستقیم خورد در پشت بام، باعث ایجاد برامدگی و فرورفتگی در سطح ایزوگام می‌شد.
  • استفاده از آن دشوار بود و افراد با دانش غیرتخصصی قادر به کارکردن ایزوگام در سطح مورد نظر خود نبودند.
  • هزینه آن بالا بود و طی مدتی به جهت ترمیم مجدد ایزوگام می‌بایست همان هزینه را دوباره متقبل می‌شدند.
  • کیفیت آن به مراتب خوب بود و باعث جلوگیری از نفوذ آب می‌شد.

چسب عایق بندی چیست

در مثال های فوق ما به ۵مورد اشاره کردیم که تنها یکی از آنها کاربرد مثبت و مزیت ایزوگام محسوب می‌شد. پس در نتیجه صنعت ساختمان نیازمند طرحی جدید از آب بند کننده سطوح بود تا مزیت های بسیار داشته باشید، کاربرد آن راحت باشد، به راحتی قابل ترمیم باشد و از همه مهم تر ارزان باشد. طی این فراید پس از گذشت زمانی دانشمندان به فورمولی دست یافتند که می‌توانستند با آن بهترین عایق کننده سطوح ساختمانی را بدست آوردند. نام آنرا چسب عایق بندی ( آب بندی ) انتخاب کردند و بلافاصله شرکت های مختلف دست به تولید این محصول شگفت انگیز زدند. به مراتب وقتی شرکت های مختلف اقدام به تولید یک محصول یکسان کنند، ما یک نوع محصول با اسامی، قیمت متفاوت و کیفیت های مختلف در دسترس داریم که همین امر باعث گیچ شدن ما در انتخاب بهترین گزینه می‌شود؛ اما نگران نباشید. شما می‌توانید همیشه به مقالات آموزشی، کارشناسان و محصولات رومولو اعتماد کنید. ما همیشه باشما هستیم.
از مبحث اصلی دور نشویم؛ در واقع چسب عایق بندی ( آب بندی ) یک نوع ماده شفاف و کاملا بی رنگ می‌باشید که به شدت از غلظت بالایی برخوردار است؛ اگر بخواهم بهتر اشاره کنم، هرچه غلظت محصول بیشتر باشد در نتیجه چسب عایق بندی شما باکیفیت تر است. البته بگذریم از اینکه بسیاری از شرکت به جهت فروش بیشتر، محصول چسب عایق بندی خود را برداشته و به میزان مختلف آب قاطی محصول می‌کنند و به جهت مصارف مختلف و با نام های مختلف تحت عنوان عایق بندی لوله، عایق بندی تانکر آب، عایق بندی استخر و… در بازار عرضه می‌کنند. پس گزینه اول برای اطلاع از کیفیت چسب عایق بندی، غلظت آن است. چسب عایق بندی را کافی ست تا با یک غلطکت دو مرتبه به صورت عمودی و افقی بر روی سطح مورد نظرکار کنید و بین ۱۲الی۷۲ساعت (باتوجه به شرایط آب هوایی آن منطقه و البته کیفیت چسب آب بندی) به محصول زمان برای خشک شدن بدهید. بهترین روش عایق کردن به این ترتیب است که چسب را درون ظرفی ریخته و غلطک را آغشته به چسب درون ظرف کنید و روی سطح مورد نظر کار کنید. اگر هنوز کاملا متوجه موضوع نشده اید جای هیچ نگرانی نیست، در ادامه همین مقاله قصد داریم تا باهم دقیق ترین روش صحیح کار کردن چسب عایق بندی را باهم مطالعه کنیم.

آیا اولین ها در این عرصه، بهترین بودند ؟!

دوستان، درواقع این سوال بسیار چالشی و پر از بحث و ناگفته هاست که به تمامی آنها در این مقاله برای اولین بار پاسخ خواهیم داد.
این بحث دقیقا مثل تفاوت برندهای مختلف تولید کننده تلفن همراه با یکدیگر است. هر فردی به علل های مختلف از قبیل محدود بودن بودجه، نوع کاربری و سلیقه شخصی در ظاهر تلفن همراه یک مدل از یک برند تلفن همراه را انتخاب می‌کند ولی همه می‌دانند که بهترین تولید کننده تلفن همراه کدام شرکت است. مطمئنا شرکت نوکیا دیگر بهترین گوشی ها را تولید نمی‌کنند البته این از ارزش این شرکت هرگز کم نخواهد کرد ولی این ساده ترین مثال برای سوال فوق بود؛
اولین تولید کننده دیگر بهترین تولید کننده نیست.

چسب عایق بندی

بیایید به بحث اصلی مان برگردیم؛ باتوجه به توضیحات تیتر فوق، حتما این سوال در ذهن شما شکل می‌گیرد؛ حالا که کیفیت اولین تولید کننده چسب عایق در ایران را نقض کردیم ( همه ما این شرکت را می‌شناسیم، کافیست یکبار در گوگل جستجو کنید) پس بعنوان بهترین تولید کننده چسب عایق بندی کدام برند را به شما معرفی می‌کنیم. بنده ترجیح می‌دهم بدون پیش زمینه و اطلاعات قبلی به سراغ پاسخ این پرسش نرویم وپس ابتدا این مقاله را انتخاب مطالعه کنید و اگر متوجه پاسخ این پرسش نشدید حتما با کارشناس فنی ما تماس گرفته تا پاسخگوی سوالات شما باشند. جهت ارتباط با کارشناسان کلیک کنید.

نحوه مصرف چسب عایق بندی چیست :

می‌خواهیم به دقیق ترین و آسان ترین روش کار کردن این محصول شگفت انگیر بپردازیم. بیایید در ابتدا بررسی کنیم که چه لوازمی برای این کار نیاز داریم.

  1. سطل برای ریختن چسب عایق بندی
  2. چسب عایق بندی ( آب بندی )
  3. غلطک

شما برای اجرا به این سه مورد نیاز دارید. حال بیایید به روش اجرا بپردازیم. اگر نمی‌دانید چه مقدار از چسب عایق بندی را باید در فضای مورد نظرتان استفاده کنید هیچ جای نگرانی نیست، همین الان فضای مورد نظرتان را متر کنید و سپس به ادامه همین مقاله مراجعه کنید تا متوجه میزان چسبی که نیاز دارید بشوید.

جهت ایزوله کردن سطوح :

ابتدا سطح مورد نظر را از هر گونه آلودگی پاک و چنانچه سطح دارای حفره باشد آن را با ملات همسان پر نموده  سپس با قلم مو یا پیستوله چسب آب بندی رومولو را یک بار بصورت عمودی و بعداز خشک شدن یکبار بصورت افقی اجرا نمایید  ،  تقریبا برای هر دو مـترمربع یک لیتر چسب آب بندی کافی است .

جهت ترکیب با بتن  :

چسب آب بندی را به بتن آماده که داخل میکسر است میتوان اضافه نمود ، میزان مصرف معمول  به ازای هر متر مکعب بتن ، نیم تا یک لیتر چسب عایق می باشد ، از اضافه نمودن چسب آب بندی رومولو  به سیمان خشک اکیدا خودداری نمایید .

جهت ضد آب کردن رنگ های اکریلیک و پلاستیک : 

هر سه پیمانه رنگ را با دو پیمانه چسب آب بندی  ترکیب و اجــرا نمایید .

جهت ضد آب کردن پودر بندکشی : 

هر کیلو پودر بندکشی را با دو پیمانه آب و یک پیمانه چسب آب بندی رومولو کاملا ترکیب نموده و اجرا نمایید.

تذکر : دمای مناسب کار 35-5 درجه می باشد و زمان خشک شدن بین 12 الی 72 ساعت با توجه شرایط آب و هوایی متفاوت است .

چسب عایق بندی چیست

چه میزان چسب عایق بندی نیاز دارید ؟!

جهت ضد آب کردن رنگ های اکریلیک و پلاستیک:

هر 1 لیتر چسب آب بندی را با 5 لیتر رنگ ترکیب و اجرا نمایید .

جهت پرایمر روی سطوح رنگ شده  و رزین سنگ :

هر 1 لیتر چسب آب بندی را با 5 لیتر آب ترکیب و اجرا نمایید .

جهت ضد آب کردن پودر بندکشی :

هر 1 لیتر چسب آب بندی را با 5 لیتر آب و پودر بندکشی ترکیب و  اجرا نمایید .

جهت ضد آب کردن ملات :

هر 1 لیتر چسب آب بندی را با 7 لیتر آب ترکیب و به ملات اضافه نمایید .

جهت ترکیب با بتن :

چسب آب بندی را به بتن آماده که داخل میکسر است میتوان اضافه نمود. بطور معمول 1 لیتر چسب آب بندی برای ایزوله کردن 1 متر مکعب بتن کافی میباشد

جهت ضد آب کردن سطوح سیمانی :

چسب آب بندی را بصورت خالص با استفاده از قلم مو یا پیستوله یک بار بصورت عمودی و بعد از خشک شدن ، یک بار بصورت افقی اجرا نمایید. بطور معمول هر 1 لیتر چسب آب بندی برای ایزوله کردن 2 متر مربع کافی میباشد.

چسب عایق بندی یونیزه رومولو :

بسیارخب؛ حالا شما یک سری اطلاعات بسیار ارزشمند و دقیق از این محصول دارید  که می‌توانید با دید باز به محصولات مختلف نگاه کنید.
مثل همیشه بریم سراغ محصول بی نظیر رومولو؛ ویژگی های چسب عایق بندی رومولو. در ابتدا اجازه بدید برای آن دسته از افراد که تازه به جمع ما پیوستند و هنوز از پروسه یونیزاسیون هیچ اطلاعی ندارند به نکاتی اشاره کنم. درواقع به زبان ساده یونیزاسیون یعنی دست بردن در اتم های مواد. مجموعه  رومولو در سال ۱۳۹۷ با وارد کردن تکنولوژی نوین یونیزاسیون از اروپا توانست پیشرو در یونیزاسیون مصالح ساختمانی در خاورمیانه باشد. این یعنی شما می‌توانید بهترین کیفیت مواد را، تاکید می‌کنم بهترین کیفیت ممکنه از آن محصول را در رومولو با ¼ قیمت محصولات مشابه کیفیت متوسط در بازار تهیه.

چسب عایق بندی

بیایید بیشتر وارد جزئیات شویم :

چسب آب بندی رومولو با نام تجاری RO9 ، محصولی برپایه لاتکس ، پلیمر  و رزین اصلاح شده با ترکیب آب به رنگ سفید شیری می باشد که با تکنولوژی یونیزاسیون فرموله شده است و به عنوان ماده پیوند دهنده در ملات ها و رنگ ها جهت جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به کار می رود . این محصول آماده مصرف بوده و دارای ویژگی های الاستیکی بالا ، مقاومت سایشی و دوام بالا برای ایزولاسیون در مصارف داخلی و خارجی ساختمان به کار برده می شود .

بخشی از اتفاقات که شاید برای شما هم جالب باشد :

به دفعات مشتریان از کارشناسان رومولو این سوال را پرسیده اند که چسب عایق بندی چیست ؟!
تا اینجا شما با مفهوم این پرسش آشنا شدید ولی بیایید به چند مورد بیشتر هم بپردازیم. برای مثال بیایید در ارتباط با ضدآب کردن درز بین درب و… صحبت کنیم و اطلاعات خود را در این زمینه بیشتر کنیم. این را در نظر داشته باشید که از چسب عایق بندی شما قادرید تا بر تمامی سطوح استفاده کنید.

امروز در دفتر مرکزی رومولو اتفاق جالبی رخ داد که بنده خواستم این مورد را با شما هم در میان بگذارم که شاید پاسخی به سوالات موجود در ذهن شما هم باشد. در حقیقت، امروز حدودا نزدیک بعدازظهر بود که یکی از مشتریان با دفتر مجموعه تماس گرفتند و سوال بسیار جالبی پرسیدند. تا به حال درب‌های شیشه ای را حتما دیده اید؛ اگر کمی دقت کنید بین درب های شیشه ای درزی وجود دارد و مشتری عزیز ما قصد داشتد تا این درز را به گونه‌ای با پودر بندکشی بپوشاند و کاملا آنجا را ضدآب کند. در ابتدای کار بسیار ساده است، قرار است با ترکیب پودر بندکشی با آب درز بین درب را پر کنند ولیکن سوالی که برای ایشان پیش آمده بود بیشتر مربوط به این می‌شد که :

  1. آیا باید برای عایق بندی کردن بندکشی از چسب عایق بندی RO9 استفاده کنند و یا همان بندکشی کافی است ؟!
  2. اگر باید از عایق بندی استفاده شود بهتر از چسب عایق بندی را بر روی کار با قلمو کار کنند و یا با ملات بندکشی مخلوط کنند ؟!

پاسخ هر دو سوال بسیار روشن است. درواقع پودرهای بندکشی رومولو تا حدی ضدآب هستند ولیکن اگر قرار است محصول به صورت مداوم در برابر آب قرار بگیرد پس از مدتی خورده شده و نفوذ پذیر می‌شود؛ درنتیجه استفاده از چسب عایق بندی برای این پروژه ضرورت دارد ولی حالا روش استفاده آن چگونه باشد ؟! از نظر شما بهتر از با ملات مخلوط شود و یا بر روی کار با قلمو کار شود ؟! از نظر کارشناسان فنی رومولو بهتر این است که در ابتدا بندکشی را در محل مورد نظر کار کنند و سپس که بندکشی خشک شد با یک قلمو یا غلطک بر روی بندکشی را با چسب عایق بندی کار کنند.

حال که تمامی اطلاعات ارتباط با این محصول بی نظیر بدست آورده است می‌توانید به راحتی تمام انتخاب کنید. مژده به مشتریان گرامی رومولو؛ از آنجا که بخش صادرات رومولو باز شده و  از این پس محصولات رومولو به کشورهای دیگرهم صادر می‌گردد، شما قادر خواهید بود با همان قیمت قبلی، محصولات را در پک های زیبا و شکیل صادراتی دریافت نمایید. با کارشناسان ما در تماس باشید.

شما چطور ترجیح می‌دهید ؟!

شاید مهم ترین بخش این مقاله همین سوال باشد که در خرید ترجیح شما چیست ؟!
در ابتدا کمی راجب این موضوع تفکر کنید؛ آیا اصلا استفاده از تکنولوژی روز و عایق کردن سطوح توسط چسب عایق بندی را به راه حل سنتی، قدیمی، پرخرج و پر دردسر ایزوگام ترجیح می‌دهید ؟! اگر پاسخ تان بله هست؛ آیا واقعا ممکن است محصول پرطرفدار عایق بندی رومولو را با کیفیت بالاتر و قیمت مناسب تر رها کنید و به نمونه های مشابه بازار رو بیاورید ؟! پاسخ این سوال مشخص است. همانطور که همگی می‌دانید هیچ فردی ترجیح نمی‌دهد خرج ۲برابر کند و نصف کیفیت را دریافت کند. دقیقا در اینجا مسئله همین است. شما با انتخاب محصول چسب عایق بندی رومولو بالاترین کیفیت ممکن موجود در خاورمیانه را تنها با یک سوم قیمت محصولات مشابه بازار دریافت می‌کنید.

چسب عایق استخر :

بسیاری از اوقات پیش آمده که کافرما ها و مهندسین پروژه‌ها به جهت خرید یک محصول چسب کاشی و سرامیک مناسب برای استخر، سونا، جکوزی و منابع آب با کارشناسان رومولو تماس گرفته و درخواست محصولی با جذب و کیفیت بسیار بالا می‌کنند. درواقع چسب کاشی استخری معمولا می‌بایست از نوع چسب کاشی پودری یا خمیری با کیفیت بسیار بالا باشد که چسبندگی بالا را در کنار قدرت جذب و نگهداری کاشی و… در شرایط ارتباط مستقیم با آب را داشته باشد. در این باره همیشه گفته می‌شود که بهتر است از چسب کاشی و سرامیک پودری به جای چسب خمیری به علت جذب آب نزدیک به صفر و چسبندگی بیشتر استفاده کرد؛ البته این مسئله دلیل بر بی مصرف بودن چسب کاشی و سرامیک خمیری در این حوضه نیست و چسب خمیری نیز می‌تواند در این وضعیت مورد مصرف واقع شود ولی همانطور که قبلا هم به آن اشاره شد، بهتر است از چسب کاشی و سرامیک پودری در این امر استفاده گردد.
برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌شود که حتما مقاله ذیل را مطالعه نمایید.

:: چسب کاشی استخری ::

چسب عایق بندی یونیزه را بیشتر بشناسید :

بیایید بیشتر وارد مبحث چسب عایق بندی یونیزه، مزیت‌ها و معایب این محصول شویم. تا اینجا با کلیت چسب عایق بندی معمولی آشنا شده اید؛ اگر قصد آشنایی بیشتر با چسب عایق بندی یونیزه را دارید در ادامه همین بخش با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری از این محصول بی نظیر در اختیارتان قرار دهیم و البته و در ارتباط با ناگفته های این محصول بیشتر آشنا شویم.

[aparat id=’SL0Mj’]

ویدئو فوق یکی از بهترین معرف های محصول عایق بندی یونیزه برای شما عزیزان می‌باشد. این محصول فوق العاده علاوه بر عایق بندی محل مورد نظر در برابر رطوبت و آب، عایق گرما و حرارت نیز می‌باشد. این محصول به علت طی کردن پروسه یونیزاسیون، کیفیت بسیار بالاتری نسبت به محصولات مشابه دارد.

ضدآب کردن پودر بندکشی :

تا اینجا با بسیاری از موارد کاربرد، فواید و تفاوت چسب‌های عایق بندی موجود در بازار با یکدیگر به خوبی آشنا شده‌اید؛ در ادامه این بخش سعی بر این باور داریم به چگونه عایق کردن پودر بندکشی و کار کردن آن در بند انواع کاشی  و سرامیک بپردازیم. در ابتدا اگر قصد داریم به صورت تخصصی در ارتباط با بندکشی کاشی و سرامیک و روش عایق سازی آن بدانید یشنهاد می‌شود مقاله ذیل را مطالعه نمایید.

:: بندکشی کاشی و سرامیک ::

پودر بندکشی چیست ؟!

در ابتدا سوال بسیار جامع و کلی‌ای را مطرح کردم تا از پایه با ماهیت این محصول آشنا شوید. درواقعیت اگر بخواهیم نوع کاربری این محصول را بررسی کنیم باید به نوع کاربری آن بپردازیم. وقتی شما کاشی ها را در کنار هم کار می‌کنید، درز بین کاشی ها ( بند کاشی بین کاشی ) بوجود می‌آید که می‌بایست آن فاصله بوجود آمده را بوسیله پودر بندکشی کاشی پر کنید.

کیفیت پودر بندکشی کاشی :

همانند تمامی محصولات دیگر، پودر بندکشی کاشی هم نیز توسط شرکت های بسیار، با کیفیت ها و قیمت های مختلف تولید می‌شود. همانگونه که می‌دانید پودر بندکشی توسط مجموعه رومولو نیز تولید می‌شود که با ورود به صفحه پودر بندکشی کاشی می‌توانید اطلاعات دقیق این محصول را بررسی نمایید.
به بحث اصلی مان برگردیم؛ محصول پودر بندکشی رومولو نیز همانند باقی محصولات تولیدی این شرکت دارای کیفیت یونیزه بسیار بالایی است که این امر دلیل بر چسبندگی بیشتر، دوام و ماندگاری بالاتر محصول در شرایط مختلف آب و هوایی می‌شود.

چگونه پودر بندکشی را در محل مورد نظرمان کار کنیم ؟!

این مسئله بسیار ساده است؛ در ادامه با ما همراه باشید تا آموزش های لازم را دریافت کنید.
پودر های بندکشی که در رنگ های مختلف تولید می‌شوند همانطور که از نامشان پیداست دارای حالت پودری هستند. شما نمی‌توانید پودر را به صورت خالص و به هیچ افزودنی درون بندکاشی هایتان کار کنید؛ پودر را باید بصورت دوغ آبی درآورید و سپس به سادگی با کاردک بر روی سطح مورد نظر کار کنید.

پودر بندکشی را دوغ آبی کنید :

دوغ آبی کردن درواقع اصطلاح مخلوط کردن پودر مورد نظر با آب است؛ به این علت که مخلوط مورد نظر به رنگ سفید می‌باشد به آن دوغ آبی گفته می‌شود. حالت عادی دوغاب کردن برای پودر بندکشی رومولو، به ازای هر کیلوگرم پودر بندکشی می‌بایست با یک لیتر آب مخلوط شود.

جهت استفاده به عنوان دوغاب نفوذی : سطح مورد نظر را از هر گونه آلودگی و گرد و غبار پاک نموده و با اسفنج خیس مرطوب نمایید . به ازای هر کیلوگرم پودر بندکشی یک لیتر آب اضافه نموده و ترکیب نمایید و روی سطح مورد نظر بریزید ، سپس با استفاده از تـی لاستیکی تا سفت شدن دوغاب کاملا حرکت دهید ، بعد از سفت شدن دوغاب ، باقی مانده مواد روی کاشی ها را با ابر مرطوب تمیز نمایید . هر یک کیلوگرم پودر بندکشی رومولو برای دوغاب 6 مترمربع کافی میباشد.
جهت استفاده به عنوان بندکشی:  سطح مورد نظر را از هر گونه آلودگی و گرد و غبار پاک نموده پودر بندکشی را در ظرفی بریزد و کم کم آب به آن اضافه نمایید و خوب ترکیب کنید تا بصورت خمیر در آید ، سپس با استفاده از کاردک لاستیکی عمق بندها را بصورت یک دست کاملا پر کنید هر یک کیلوگرم پودر بندکشی رومولو برای بندکشی 3 متر مربع کافی میباشد .

عایق کردن پودر بندکشی :

چسب عایق بندی را در این روش به دو صورت می‌توانید کار کنید که هر دو صورت آن باعث می‌شود بخش درز بین کاشی کاملا ضد آب شود.

روش اول : در این روش شما می‌بایست چسب عایق بندی را بصورت ۱ به ۳ ( یعنی به ازای هر سه پیمانه آب اضافه شده در ملات با یک پیمانه چسب عایق بندی ) مخلوط نمایید. در این روش بخش درز بین کاشی کاملا عایق آب و رطوبت شده و از نفوذ هرگونه آب و رطوبت به درون بندکاشی جلوگیری می‌نماید.

روش دوم : در این روش شما می بایست درز بین کاشی ها را در ابتدا با ملات دوغ آبی بدست آمده از مخلوط پودر بندکشی و آب پر کنید و سپس پس از خشک شدن کامل بندکشی، با غلطک یا قلمو چسب عایق بندی را بر روی سطح موردنظر کار کنید. روش کار به این صورت است که شما می‌بایست که در ابتدا پس از خشک شدن پودر بندکشی، چسب عایق بندی را درون ظرفی ریخته در با یک غلطک یا قلمو بر روی سطح بندکشی شده در دولایه کار کنید؛ یک لایه افقی و سپس یک لایه عمودی به جهت عایق سازی کامل محل موردنظر.

رزین صدف :

در پروسه یونیزاسیون از صدف ۳رزین گرفته می‌شود که به مراتب در ادامه به روش استفاده از این سه رزین خواهیم پرداخت.

رزین اول : رزین اول صدف در چسب کاشی خمیری استفاده می‌شود؛ این رزین باعث می‌شود تا چسب خمیری ضدقارچ، آنتی باکتریال و… شود؛ ارتقاء کیفیت یافته و در نهایت چسبندگی، دوام و نگهداری آن در برابر شرایط گوناگون آب و هوایی محیط به نسبت محصولات مشابه بالاتر می‌رود.

رزین اول و دوم : رزین اول و دوم در چسب بتن استفاده می‌شود.
از رزین های اول و دوم صدف در تهیه چسب بتن یونیزه استفاده می‌شود، طی این فرایند محصول چسب بتن یونیزه دارای کیفیت، د وام و چسبندگی بسیار بالاتری به نسب محصولات مشابه موجود در بازار می‌باشد و همچنین مجددا در برابر شرایط گوناگون آب هوایی پایداری بیشتری دارد.

هر سه رزین : در ساخت چسب عایق بندی از هر سه رزین صدف استفاده می‌شود؛ به گونه‌ای که وقتی چسب عایق بندی طی فرایند یونیزاسیون تولید شود به راحتی می‌توانید غلظت بیشتر محصول، دوام و پایداری محصول، خشک شدن یکدست محصول و همچنین کمتر شدن میزان چسب عایق مصرفی برای محل موردنظرتان به نسبت محصولات مشابه موجود در بازار را مشاهده کنید.

چگونه چسب عایق بندی جایگزین ایزوگام شد :

بالاتر در ارتباط چگونگی ساخت چسب عایق بندی و ماهیت این محصول پرداختیم؛ همچنین تا حدودی ایزوگام را مورد بررسی قرار دادیم. در این بخش بیشتر می‌خواهیم به چگونگی ساخت و کار کردن ایزوگام بپردازیم و در ادامه به مسئله مهم چگونگی جایگزین شدن چسب عایق بندی به جای ایزوگام در عموم بپردازیم. با ما همراه باشید تا ناگفته های تمام این مسائل را با هم بررسی کنیم.

ایزوگام چیست ؟!

ایزوگام هم نوعی قیر گونی است که به طور آماده در صنعت ایزولاسیون ( عایق بندی ) مورد استفاده قرار می‌گیرد. از همان ابتدا، ایزوگام به خوبی جایگزین قیرگونی شده بود که علت این مسئله همان کیفیت و دوام بالاتر محصول بود ولی طولی نکشید که همین ایزولاسیون ایزوگام هم عیوبی پیدا کرد و مورد قضاوت های بسیار قرار گرفت.

ایزوگام در معرض مستقیم گرمای نور خورشید اصطلاحاً باد می‌کرد، همچنین در دمای ۲۰- درجه دچار ترک خوردگی می‌شد که این مسئله باعث شد تا استفاده از این محصول عایق کننده در مکان هایی که دمای هوا بسیار پایین است برای مثال درون سردخانه ها امکان استفاده از آن وجود نداشت به مراتب پس از گذشت مدتی پس از کار کردن ایزوگام در آن محل، ترک می‌خورد و نیازمند ترمیم مجدد بود.

پس از مدتی، دانشمندان و کمپانی های بزرگ در دنیا به فکر تولید محصولی جدید با کیفیت بالاتر و مقاومت بیشتر در شرایط مختلف آب و هوایی افتادند. آنها به دنبال بهترین جایگزین برای ایزوگام گشتند و پس از مدتی به ماده‌ای با غلظت بیشتر و کاربرد آسان تر رسیدند؛ نام آن محصول را >> چسب عایق بندی << گذاشتند.

جاگزین شدن چسب عایق بندی :

چسب عایق بندی محصولی با کیفیت و قدرت چسبندگی بالاتر بود. دیگر برای کار کردن آن بر روی سطوح و عایق کردن محل مورد نظر نیازی به نیروی متخصص نبود و همین امر بسیاری از هزینه های تمام شده پروژه را کسر می‌کرد. علاوه بر همه اینها، چسب عایق بندی هرگز به اصطلاح باد نمی‌کرد و هرگز از سرمای شدید یخ نمی‌زد و نمی‌شکست در نتیجه دوام و ماندگاری محصول در شرایط مختلف محیطی دومین دلیل برتری محصول نسبت به ایزوگام بود در نتیجه به راحتی با گذشت چندسال، محصول چسب عایق بندی جایگزین ایزوگام شد.

جهت سهولت شما عزیزان، اگر قصد برقراری ارتباط با کارشناسان فنی رومولو را دارید، می‌توانید از طریق بخش ارتباط با ما و یا با شماره تلفن های ذیل اقدام نمایید؛ کارشناسان رومولو ۲۴ساعت از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

همراه/واتساپ : ۰۹۹۲۸۶۷۹۱۰۶
تلفن : ۲۲۶۸۹۲۳۸-۰۲۱

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *