این رنگ بر پایه رزین اپوکسی بیسفنول A و هاردنر پلی آمین آلیفاتیک طراحی شده است و از ویژگی های بارز آن می‌توان به مقاومت بالا در برابرآب و مواد شیمیایی و همچنین مقاومت سایشی عالی در سیستم های تصفیه آب و فاضلاب و مخازن آب شرب و بعنوان کفپوش اشاره کرد. این رنگ با قدرت چسبندگی بالا و سختی مناسب به عنوان لایه نهایی سیستم های اپوکسی با هاردنر پلی آمید و یا پلی آمین کارآیی بالایی از نظر محافظت سازه‌ها در برابر خوردگی از خود نشان می دهد.

خواص فیزیکی و شیمیایی
فام نامحدود
براقیت براق
درصد حجمی مواد جامد ۱۰۰
دانسیته رنگ و هاردنر ۰.۱ ± ۱.۴۴
پوشش تئوری (۳۰۰µ D.F.T) ۳.۳ m2/litr
زمان خشک شدن سطحی ۴ ساعت
زمان خشک شدن برای جابجایی ۱۸ – ۲۴ ساعت
زمان خشک شدن کامل ۴ روز
عمر مفید بعد از اختلاط ۲ ساعت
زمان اعمال لایه بعدی ۸ – ۱۶ ساعت

اطلاعات فوق برمبنای دمای کار ۲۵درجه است.


دانلود دیتاشیتمشخصات محصول

این رنگ بر پایه رزین اپوکسی بیسفنول A و هاردنر پلی آمین آلیفاتیک طراحی شده است و از ویژگی های بارز آن می‌توان به مقاومت بالا در برابرآب و مواد شیمیایی و همچنین مقاومت سایشی عالی در سیستم های تصفیه آب و فاضلاب و مخازن آب شرب و بعنوان کفپوش اشاره کرد. این رنگ با قدرت چسبندگی بالا و سختی مناسب به عنوان لایه نهایی سیستم های اپوکسی با هاردنر پلی آمید و یا پلی آمین کارآیی بالایی از نظر محافظت سازه‌ها در برابر خوردگی از خود نشان می دهد. رنگ های رویه اپوکسی با هاردنر پلی آمین به طور اخص در مقابل عوامل شیمیایی (Chemical Resistance) مقاومت بهتری از خود به نمایش می گذارند و یک پوشش دو جزئی بر پایه رزین اپوکسی و سخت کننده پلی آمین می باشد که به عنوان لایه نهایی بر روی لایه پرایمر مناسب اعمال می گردد و فیلم مقاومی در برابر عوامل خورنده ایجاد می کنند.

این رنگ بعد از کامل شدن واکنش و سخت شدن (curing)، سطح سخت و براقی را ایجاد می کند که نسبت مواد شیمیایی و خراش و سایش مقاومت بسیار بالایی را از خود نشان می دهد. یک سیستم سه لایه ( شامل آستر اپوکسی + لایه میانی اپوکسی + رنگ رویه اپوکسی ) در شرایط آب و هوایی حاد به خصوص محیط‌های شیمیایی کارآیی بالایی درحفظ سازه‌های فلزی داشته و قادر است سطوح خارجی مخازن، خطوط لوله و ادوات نظامی را در مقابل عوامل خورنده و مواد خارجی محافظت نماید و همچنین با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد و مقاومت بالا در برابر ضربه از این رنگ بعنوان کف پوش های اپوکسی نیز استفاده می شود.

برخی از ویژگی‌های منحصر بفرد این محصول عبارتند از : مقاومت شیمیایی عالی | مقاومت سایشی و سختی بسیار بالا | مقاومت عالی در برابر آب و رطوبت | چسبندگی بالا به پرایمر و رنگ میانی | قابل اعمال با ضخامت بالای 100 میکرون | مقاومت اسیدی و بازی مناسب | مقاومت بسیار عالی در برابر نمک ها | براقیت و جلوه خوب | مقاومت حلالی بسیار عالی | مقاومت حرارتی مناسب

موارد مصرف

این دسته از پوشش‌ها کاربرد های بسیار زیادی دارند. که از آن میان می توانیم به رنگ اپوکسی و کفپوش اپوکسی اشاره کنیم. از این رنگ ها و کفپوش ها برای ساخت چسب ها، تقویت کننده ها، کامپوزیت هایی همچون فایبر گلاس و .. استفاده می شود.

ساختار شیمیایی پوشش اپوکسی پلی آمین به گونه ای است که اجازه می دهد تا بسارهای مختلف و متنوعی با خواص گوناگون تولید شده و در هر محیطی استفاده شود. پوشش های اپوکسی در برابر گرما و مواد شیمیایی بسیار مقاومت بالایی دارند. از سوی دیگر خواص عالی مکانیکی نیز داشته و مقاومت الکتریکی فوق العاده بالایی هم دارند.

می توانید به راحتی از پوشش های اپوکسی در قالب های صنعتی، مصارف خانگی و دریایی، هنر، زیست شناسی، سامانه های الکترونیک و الکتریکی، قالب های کامپوزیت، رنگ ها و پوشش های سطح، چسب ها و … استفاده کنید.

برخی از این پوشش اپوکسی پلی آمین ها برای پوشش دهی سطوح بیمارستانی و بهداشتی نیز استفاده می کنند؛ پس نوع کاربرد آنها بسیار متنوع است. قدرت چسبندگی بالایی که پوشش های پلی آمین دارند، منجر شده است تا این رنگ ها و کفپوش ها از محبوبیت بیشتری برخوردار شوند.

  • پوشش محافظتی سازه‌های فلزی نظیر پل‌ها، سوله‌های صنعتی و پتروشیمی‌ها
  • کلیه سازه‌های بتنی و فولادی که در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندارند
  • پوشش سطحی تجهیزات به کار رفته در صنایع نفت و گاز

نحوه مصرف

آماده سازی سطح : سطح مورد نظر را باید از هرگونه آلودگی از قبیل گرد و غبار،  روغن و گریس و غیره تمیز نمایید.


طریقه کاربرد :
برای اعمال این رنگ می‌توان از دستگاه‌های ذیل استفاده نمود :

  • اسپری بدون هوا : ( فشار 6 – 7 اتمسفر ) دهانه نازل 0.457 – 0.914mm
  • غلتک
  • قلم مو ( برای سطوح کوچک )


طریقه مصرف :
ابتدا دو جز را جداگانه همزده و سپس هاردنر ( جزB  ) را با توجه به درصد اختلاط ذکر شده بر روی لیبل به رنگ ( جز A ) اضافه نموده و همزده تا کاملا یکنواخت شود و آماده مصرف شود. با توجه به عمر مفید بعد از اختلاط باید مقداررنگی  را که در این مدت زمان می توان مصرف نمود را با هم مخلوط نمایید. دمای محیط برای رنگ آمیزی 10 – 40 درجه سانتی گراد باشد. دمای سطح هنگام رنگ آمیزی جهت جلوگیری از تجمع رطوبت باید حداقل 3 درجه سانتیگراد بالای نقطه شبنم باشد و رطوبت هوا حداکثر 80% باشد و سطح عاری از یخ و رطوبت باشد.

بسته بندی

رنگ اپوکسی پلی آمین یونیزه رومولو در حلب‌های ۲۰ کیلوگرمی تولید و عرضه می گردد.