پودر مصالح ساختمانی یونیزه

مقایسه کلی سیمان سفید و سیاه!

در این مقاله می‌خوانید:

سیمان چیست؟!

سیمان سیاه چیست؟!

سیمان سفید چیست؟!

تفاوت این دو محصول چیست؟!

سیمان یا سمنت واژه ‌ایست که از لغت سمنتوم رومی گرفته شده و قدمت آن به پیش از میلاد می‌رسد. استفاده از این محصول به 27 قرن قبل از میلاد مسیح بر می‌گردد که آثار استفاده از آن در ساختمانی قدیمی در شهر رم کشور ایتالیا پیدا شده است. این محصول ماده‌ای چسبنده است که قابلیت چسباندن ذرات به یک دیگر را دارد و باعث تولید جسمی یک پارچه می‌شود. مواد اصلی تشکیل دهنده این محصول مصالح آهکی، رس، سیلیس و اکسیدهای معدنی است که در دمای ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد حرارت می‌بیند. به ماده حاصله از این ترکیبات کلینگر گویند که از ترکیب آن با مقدار مناسبی گچ، به تیپ‌های مختلف سیمان می‌رسیم.

‎سیمان سیاه چیست؟!

سیمان سیاه ( یا در بازار‌های خارجی خاکستری ) یکی از پر کاربرد‌ترین مصالح ساختمانی در دنیا است. از این محصول در تمام جنبه‌های ساختمانی چه چسباندن کاشی به دیوار و کف چه تولید بتن می‌شود استفاده کرد. این محصول همان سیمانی است که اکثرا برای تولید آسفالت‌ها و بتن‌هایی که رنگ خاکستری دارند استفاده می‌شود. توی ماده خام این محصول به مقداری اکسید آهن و اکسید منگنز وجود دارد. از سیمان سیاه به طور کلی در ساختمان‌های پر ارتفاع، پل‌ها، سد‌ها و ساختمان‌های تجاری و مسکونی استفاده می‌شود.

سیمان سفید چیست؟!

سیمان سفید در سال 1887 میلادی برای اولین بار توسط كمپانی لافارژ فرانسوی تهیه و به بازار عرضه گردید سپس به علت استقبالی كه از آن به عمل آمد و تقاضا برای آن روز به روز افزایش یافت. تهیه سیمان سفید احتیاج به تکنولوژی پیچیده‌ای دارد و در کشور‌های غیر صنعتی، به ندرت استفاده می‌شود. مواد اولیه و تشکلی دهنده سیمان سفید عبارتند از  سنگ گچ ، سنگ آهک ،کائولن ، فلدسپات ، دولومیت که با درصد‌های مشخص نسبت به هم ترکیب می‌شوند. نکته قابل توجه این است که میزان ترکیب این مواد با هم بسیار مهم است و یکی از دلایلی که کشور‌های زیادی دست به تولید این محصول نمی‌زنند عدم توانایی در مخلوط کردن دقیق این محصولات است.

تفاوت این دو محصول چیست؟!

این محصولات تفاوت آن چنان بزرگی با هم ندارند. اصل تفاوت این محصولات در رنگ آن‌ها است که به دو رنگ سفید و خاکستری تقسیم می‌شوند. دلیل این تفاوت رنگ وجود اکسید‌های آهن و منگنز است. این دو اکسید در سیمان سفید کمتر استفاده شده است به همین دلیل استخراج و این محصول هم هزینه بیشتری دارد هم به تکنولوژی برتری نیاز است. در موارد مصرف این دو محصول باید ذکر کنیم که سیمان خاکستری بیشتر در کار‌های ساختمانیِ ساختمانی‌های تجاری و مسکونی استفاده می‌شود در حالی که سیمان سفید به علت قیمت و زیبایی که دارد در مجسمه سازی ،سنگ سازی، چسباندن کاشی استفاده می‌شود.

بالاترین کیفیت سیمان را تنها از رومولو بخواهید !!!
اگر قصد تست محصول سیمان یونیزه یا هرکدام از محصولات دیگر رومولو را دارید تا از صحت و کیفیت آن مطمئن شوید، ما می‌توانیم تستر رایگان محصولات را برای شما عزیزان ارسال کرده که شما روی سازه های خود امتحان کنید. جهت دریافت تستر یا خرید این محصول رومولو می‌توانید از طریق بخش های ارتباطی وبسایت، دایرکت اینستاگرام رومولو و یا با شماره تلفن های رومولو تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما هر زمان از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

سیمان سفید با کیفیت یونیزاسیون
سیمان پرتلند
سیمان سیاه

از دیگر مقالات رومولو هم بازدید فرمایید

بیشتر بخوانید!

مصالح ساختمانی یونیزه

مصالح ساختمانی یونیزه

یونیزاسیون مصالح ساختمانی در ایران و آسیا تکنولوژی یونیزاسیون متریال ساختمانی مجموعه رومولو توسط مرتضی محتشم در سال 1397 در کشور ایران با هدف ارتقاء

چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی و سرامیک

ما در اینجا سعی داریم تا کامل ترین منبع اطلاعاتی چسب کاشی و سرامیک را برایتان را گرد آوریم. در اینجا از ابتدا به بررسی

چسب کاشی و سرامیک

راهنمای خرید چسب کاشی و سرامیک

ما در اینجا سعی داریم تا کامل ترین منبع اطلاعاتی چسب کاشی و سرامیک را برایتان را گرد آوریم. در اینجا از ابتدا به بررسی

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد کنید
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت