مصالح نازک کاری

آموزش رنگ کردن دیوار

در این مقاله می‌خوانید:

آموزش رنگ و نقاشی کردن دیوار در چند مرحله آسان!

در این مقاله، قصد داریم یک آموزشی کوتاه و مفید درباره یکی از پر استفاده‌ترین کار‌های ساختمانی یعنی و رنگ نقاشی دیوار‌ها برای شما بنویسیم. برای راحتی شما عزیزان، این مقاله را پاراگراف بندی کرده‌ایم و مواد و لوازم و مورد نیاز را هم نوشته‌‍‌ایم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شود.

مرحله اول

مرحله اول را اختصاص می‌دهیم به کارهای اولیه و آماده سازی دیوار برای رنگ و نقاشی شدن. در مرحله اول، زمین و کف زیر دیوار مورد نظر را با یک لایه پارچه یا سفره، و قرنیز‌های دیوار را با یک لایه چسب نواری بپوشانید تا پس از رنگ کردن، در تمیز کاری سهولت داشته باشید. پس از پوشاندن زمین و قرنیز‌ها، نوبت به آماده سازی خود دیوار برای کار می‌شود. اول از همه با استفاده از بتونه‌ای با کیفیت، تمام سوراخ‌ها و حفره‌های موجود در دیوار را بپوشانید، این کار هم باعث می‌شود کار به درستی و زیبایی بنشیند، و هم رنگ کمتری مصرف می‌شود. پس از خشک شدن بتونه، با استفاده از کاغذ سنباده، روی آن را تا حد ممکن صاف و صیقلی کنید و پس از آن با کشیدن قلموی خشک و سپس کشیدن اسفنجی نم دار بر روی سطح بتونه شده پودر‌های چسبیده به سطح را از آن جدا کنید.

مرحله دوم

قبل از این که بتوانیم دیوار را رنگ کنیم، باید یک لایه پرایمر بر روی آن کار کنیم بنابراین، با استفاده از یک غلطک آغشته به پرایمر، کل دیوار را با یک لایه از پرایمر می‌پوشانیم. صبر کنید تا پرایمر خشک شود تا وارد مرحله بعدی کار شویم. پس از خشک شدن دیوار با استفاده از یک قلمو، دور تا دور دیوار را یک خط رنگ بکشید، این کار هم باعث می‌شود که بخشی که نیاز به دقت دارد سریعتر انجام شود، هم باعث می‌شود تا بخش‌های میانی دیوار که با غلطک کشیده می‌شوند و نیاز به دقت آنچنانی ندارند مشخص شود. پس از مشخص کردن مرزها، با استفاده از غلطک، رنگ را بر روی دیوار کار کنید. نکته مهمی که لازم است در یاد داشته باشیم این است که باید رنگ ‌را با ضرباتی منظم و الگو دار بر روی دیوار کار کنید. پیشنهاد می‌شود تا عموم رنگ زدن را با ضرباتی عمودی انجام بدهید. پس از خشک شدن لایه اول رنگ، یک بار دیگر به همین ترتیبی که الان مطالعه کردید رنگ را روی دیوار کار کنید.

مرحله سوم

در این مرحله کار شما به اتمام رسیده است و می‌توانید از رنگی که خودتان بر دیوار خودتان زده‌اید نهایت لذت را ببرید. در ذهن داشته باشید که بسیاری از رنگ‎‌ها ضد آب نیستند و پیشنهاد می‌شود اگر به هر دلیلی احتمال می‌دهید که بخواهید رنگِ بر روی دیوار را بشویید، از رنگی ضد آب یا چسب عایق رومولو استفاده کنید. برای آموزش چگونگی استفاده از چسب عایق رومولو به عنوان لایه‌ای ضد آب، و یا حتی پرایمر رنک، از مقالات دیگر ما دیدن کنید یا با کارشناسان رومولو تماس بگیرید.

یک پیشنهاد دوستانه: انتخاب رنگ اتاق علاوه بر علاقه نیاز به مطالعه دقیق دارد. استفاده از هر رنگی در اتاق‌هایی که به منظوری خاص استفاده می‌شوند توصیه نمی‌شود. به طور مثال استفاده از رنگی که برای دیوار‌های کتاب‌خانه استفاده می‌شوند برای استفاده در اتاق ورزش شما، پیشنهاد نمی‌شود بنابراین، خوب است که قبل از انتخاب رنگ خود، با کارشناسی مشورت کنید یا در اینترنت به جست و جوی کوتاهی بپردازید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اهمیت این موضوع از این سایت  دیدن کنید!

بالاترین کیفیت مصالح رنگ و نقاشی  را تنها از رومولو بخواهید !!!
اگر قصد تست  محصولات یونیزه رومولو را دارید تا از صحت و کیفیت آن مطمئن شوید، ما می‌توانیم تستر رایگان محصولات را برای شما عزیزان ارسال کرده که شما روی سازه های خود امتحان کنید. جهت دریافت تستر یا خرید محصولات رومولو می‌توانید از طریق بخش های ارتباطی وبسایت، دایرکت اینستاگرام رومولو و یا با شماره تلفن های رومولو تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما هر زمان از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

پودر بتونه نقاشی یونیزه شده
نقاشی دیوار
قرنیز دیوار

از دیگر مقالات رومولو هم بازدید فرمایید

بیشتر بخوانید!

مصالح ساختمانی یونیزه

مصالح ساختمانی یونیزه

یونیزاسیون مصالح ساختمانی در ایران و آسیا تکنولوژی یونیزاسیون متریال ساختمانی مجموعه رومولو توسط مرتضی محتشم در سال 1397 در کشور ایران با هدف ارتقاء

چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی و سرامیک

ما در اینجا سعی داریم تا کامل ترین منبع اطلاعاتی چسب کاشی و سرامیک را برایتان را گرد آوریم. در اینجا از ابتدا به بررسی

چسب کاشی و سرامیک

راهنمای خرید چسب کاشی و سرامیک

ما در اینجا سعی داریم تا کامل ترین منبع اطلاعاتی چسب کاشی و سرامیک را برایتان را گرد آوریم. در اینجا از ابتدا به بررسی

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد کنید
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت