چسب کاشی پودری بهتره یا خمیری
گروت بتن چیست

قیمت خمیر بندکشی

گروت بتن چیست

بتن یکی از پر استفاده ترین مواد در صنعت ساخت و ساز است. بتن موارد مصرف مختلفی دارد که یکی از اصلی ترین آنها پر کردن فضای خالی و استفاده به عنوان کف پوش است. در زمان هر کدام از موارد مصرف بتن، لازم است تا خلل و درز هایی که در سطحی که بر روی آن بتن استفاده میشود پر شود. در این زمان است که محصول گروت بتن استفاده می‎شود. در ادامه این مقاله به طور کامل برای شما شرح میدهیم که گروت بتن چیست.

گروت چیست

گروت ملاتی آماده شامل سنگدانه های دانه بندی شده ، سیمان ، الیاف پلی پروپیلن، روانسازها و مواد ضد انقباض می باشد که در انواع مختلف و برای کاربردهای گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مدل‌های گروت، گروت سیمانی است. گروت سیمانی ماده‌ای است که پس از ترکیب شدن با آب تبدیل به ملاتی همگن و روان  میشود که میتواند به راحتی می تواند کلیه حفره ها و منافذ درون سطح مورد نظر را بپوشاند. اصلی ترین مورد مصرف گروت پایه سیمانی ، جایگذاری و نصب صحیح صفحات تکیه گاه یا بیس پلیت ها بر روی فونداسیون در سازه های اسکلت فلزی و همینطور نصب ماشین آلات صنعتی سنگین می باشد.

انواع گروت بتن چیست

  گروت پایه سیمانی ویژه

گروت پایه سیمانی دانه درشت

نانو گروت  ( گروت ریز دانه )

گروت منبسط شونده

  گروت اپوکسی

1)گروت پایه سیمانی ویژه:

گروت سیمانی همانطور که از نامش مشخص است، ویژه ملات‌های متشکل از سیمان، سنگدانه ، الیاف، روانسازها و مواد ضد انقباض می باشد که رایج ترین آن نوع گروت برای مصارف عمومی می باشد. گروت سیمانی ویژه برای ضخامت های 2 الی 10 سانتیمتر مناسب می باشد و دارای دانه بندی حداکثر تا 3 میلیمتر می باشد. گروت سیمانی ویژه بدون انقباض می باشد و پس از ترکیب با آب ، ملاتی روان و توانمند جهت پر نمودن حفره ها و منافذ دور از دسترس ایجاد خواهد نمود .در ادامه مقاله درباره اهمیت بالای این توانایی بتن صحبت خواهیم کرد.

2) گروت سیمانی دانه درشت :

گروت سیمانی دانه درشت، ملاتی شبیه به ملات گروت سیمانی دارد که متشکل از سیمان، سنگدانه‌های دانه بندی شده، الیاف پلی پروپیلن و روانسازها است با این تفاوت که در آن از مواد منبسط کننده هم استفاده شده است. عموم استفاده این محصول برای استفاده در ضخامت های بالای 10 سانتیمتر به کار می رود . گروت سیمانی دانه درشت بدون انقباض می باشد و دارای مقاومت بالای 70 مگا پاسکال می باشد. پس از ترکیب با آب ملاتی روان و توانمند برای پر نمودن زیر تکیه گاه‌ها را ایجاد خواهد نمود .

تفاوت گروت پایه سیمانی و دانه درشت در ضخامت حفره‌هایی است که میتوانند پر کنند.

3)نانو گروت ( گروت ریز دانه )

گروت ریز دانه یا نانو گروت‌ها، دارای دانه بندی حداکثر تا 1 میلیمتر می باشد و برای پر کردن فضای خالی زیر بیس پلیت ها تا ضخامت 2 سانتیمتر مناسب می باشد . نانو گروت یا گروت ریز دانه به لحاظ دانه بندی نسبت به سایر گروت ها بسیار کوچکتر و  ریزتر هستند و بدین ترتیب قابلیت پرکردن بهتر فضاهای متراکم و کوچک را خواهند داشت. اهمیت سایز این ریزدانه‌ها در سطوحی که حفره‌های بسیار ریز وجود دارند بیشتر از همیشه به چشم میخورند. پودر نانو گروت پس از ترکیب با آب ملاتی توانمند و بدون انقباض و روان را تولید خواهد نمود . نکته قابل توجه در مورد استفاده از نان گروت این است که نسبت به ساید گروت های مذکور دیرتر به گیرش و سخت شدن میرسد

4)گروت منبسط شونده

گروت منبسط شونده علاوه بر دارا بودن کلیه خواص گروت های پایه سیمانی دارای میزان انبساط بیشتری می باشد که در برخی شرایط خاص استفاده از گروت منبسط شونده پیشنهاد می شود. توجه داشته باشید که از این گروت فقط در شرایط خاص استفاده میشود و در شرایط مساعد، همانطور که در بالاتر گفتیم، بهتر است از گروت سیمانی معمولی استفاده شود.

گروت اپوکسی

5)گروت اپوکسی متشکل از سیمان و سنگدانه و الیاف و رزین و هاردنر اپوکسی می باشد که بصورت سه جزیی عرضه می شود. گروت اپوکسی عموما برای نصب و جایگذاری و تثبیت ماشین آلات صنعتی سنگین، کاشت میلگرد و … مناسب می باشد. گروت اپوکسی دارای مقاومت بالاتری نسبت به گروت های پایه سیمانی نرمال می باشد و پس از گیرش و سخت شدن مقاومت کششی بالاتر از 90 مگا پاسکال را تحمل خواهد نمود.

در پاراگراف‌های بالا انواع گروت را برای شما شرح داده‌ایم. حالا نوبت به معرفی گروت رومولو رسیده است.

های گروت بتن چیست

گروت بتن رومولو که با نام تجاری های گروت در بازار عرضه میشود. های-گروت آر جی 900 یونیزه رومولو بر پایه پودرهای میکرونیزه معدنی و سیالت می باشد که با تکنولوژی یونیزاسیون فرموله شده است. این محصول به صورت آماده قابل مصرف بوده که مشکل انقباض نداشته و دارای پیوستگی و همگنی مطلوب می باشد که علاوه بر برتریهای فنی از نظر اقتصادی و سرعت اجرایی نیز مقرون به صرفه می باشد. این محصول همانند باقی محصولات رومولو یونیزه شده است که باعث شده است خصوصیاتی در آن به وجود بیاد که آن را از باقی محصولات مشابه در بازار متمایز میسازد. از این ویژگی‌ها میتوان ویژگی‌های کلی که برای تمام محصولات یونیزه رومولو به وجود می‌آیند اشاره کرد مثل ضد آب ، ضد اسید ، ضد شوره و آنتی باکتریال. همینطور یونیزه کردن مصالح ساختمانی ویژگی‌های را در محصولات به وجود می‌آورد که مخصوص اون محصول است. از این دسته از ویژگی‌ها میتوان به  سرعت در آماده سازی و اجرا ، عدم ایجاد حساسیت و انبساط مواد تا زمان اشغال کلیه حجم و فضای خالی اشاره کرد.

موارد مصرف گروت بتن چیست

های گروت بتن رومولو موارد مصرف مختلفی دارد که یکی از آن‌ها دوغاب ریزی صفحه ستون‌ها است. همینطور از این محصول میتوان برای دوغاب ریزی فونداسیون ماشین آلات صنعتی سنگین نیز استفاده کرد. همینطور این محصول برای دوغاب ریزی میل مهار‌های بتن مناسب است و برای پر کردن سازه‌ای سوراخ‌ها و گودار‌های بتن استفاده میشود.

مقایسه گروت رومولو با باقی محصولات

گروت رومولو با استفاده از آخرین تکنولوژی یونیزاسیون فرموله شده است که باعث به وجود آمدن ویژگی‌های بالا شده است، که نتیجه این امر، بالا رفتن کیفیت این محصول تا سه پله بیشتر از باقی محصولات مشابه در بازار میشود. در عین حال به علت استفاده از منابع پایه داخلی و ایرانی قیمت این محصول از باقی محصولات هم رده که بیشترین کیفیت در بازار را دارند ارزان تر است.

اهمیت استفاده از گروت

نصب و جایگذاری بیس پلیت ها بر روی فونداسیون عملی بسیار حساس است و مستلزم دقت اجرایی بالایی می باشد تا از ضرر مالی و گرفته شدن اضافه زمان جلوگیری کند . از این رو برای نصب باید ملاتی انتخاب شود که از مقاومت بالایی برخوردار بوده و در عین حال فاقد انقباض باشد . پودر گروت سیمانی بهترین گزینه برای این منظور می باشد . 

بالاترین کیفیت گروت بتن را تنها از رومولو بخواهید !!!
اگر قصد تست این محصول یونیزه یا هرکدام از محصولات دیگر رومولو را دارید تا از صحت و کیفیت آن مطمئن شوید، ما می‌توانیم تستر رایگان محصولات را برای شما عزیزان ارسال کرده که شما روی سازه های خود امتحان کنید. جهت دریافت تستر یا خرید این محصول رومولو می‌توانید از طریق بخش های ارتباطی وبسایت، دایرکت اینستاگرام رومولو و یا با شماره تلفن های رومولو تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما هر زمان از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

گروت بتن چیست
گروت بتن چیست رومولو
گروت بتن چیست یونیزه

از دیگر مقالات رومولو هم بازدید فرمایید

بیشتر بخوانید!

مرتضی محتشم | مصالح ساختمانی یونیزه

بنیان گذار یونیزاسیون مصالح

بنیان گذار مصالح ساختمانی یونیزه در ایران و خاورمیانه مجموعه رومولو در سال ۱۳۹۷ توسط مرتضی محتشم تاسیس شد. این مجموعه با وارد کردن تکنولوژی

مصالح ساختمانی یونیزه

مصالح ساختمانی یونیزه

یونیزاسیون مصالح ساختمانی در ایران و آسیا تکنولوژی یونیزاسیون متریال ساختمانی مجموعه رومولو توسط مرتضی محتشم در سال 1397 در کشور ایران با هدف ارتقاء

چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی و سرامیک

ما در اینجا سعی داریم تا کامل ترین منبع اطلاعاتی چسب کاشی و سرامیک را برایتان را گرد آوریم. در اینجا از ابتدا به بررسی

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد کنید
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت