چسب کاشی پودری بهتره یا خمیری
چسب کاشی پودری بهتره یا خمیری

چسب کاشی پودری بهتره یا خمیری

چسب کاشی پودری بهتره یا خمیری

چسب کاشی، یا بهتره بگویم چسب های کاشی انواع مختلفی دارند که با توجه به شرایط مختلف اقلیمی، داخل یا خارج ساختمان بودن، اندازه و جنس سنگی یا کاشی که می‌خواهیم بچسبانیم باید به درستی انتخاب و استفاده شوند. در این مقاله، جدا از اطلاعات عمومی که درباره این محصول به شما عزیزان خواهیم داد، درباره این که چسب کاشی پودری بهتره یا خمیری هم بحث خواهیم کرد.

در قدیم به جای چسب از چی استفاده می‌شود؟

قبل از این که محصول چسب کاشی به بازار معرفی و در آن نفوذ کند، کاشی ها را با ملات‌های مختلفی به دیوار و کف می‌چسباندن. این ملات‌ها شاید برای چسباندن کاشی در کف انتخاب نه چندان بدی بودند، اما به دلایلی که در پاراگراف بعدی برای شما عزیزان می‌نویسیم برای چسباندن کاشی به دیوار اصلا مناسب نبودند. ملاتی که در قدیم به جای چسب استفاده می‌شد ملات یا دوغاب سیمان نام داشت. این ملات‌ها که ماده اصلی تشکیل دهنده آنها سیمان است، خیلی وقت است که دیگر استفاده نمی‌شوند

دلیل مناسب نبودن این محصول چی بود؟

ملات‌های قدیمی که در ساختمان ها برای چسباندن کاشی و سرامیک استفاده می‌شد، ایراداتی داشت که باعث شد معماران ساختمانی از محصول بهتر و جایگزین آن یعنی چسب کاشی استفاده کنند. از این ایرادات می‌توان به وزن آن اشاره کرد، درست است که میزانی که از این ملات  مصرف می‌شود در یک خانه وزن بالایی ندارد، اما زمانی که میزان زیادی از این ملات در یک ساختمان کامل برای چسباندن کاشی بالا می‌رود، باعث می‌شود که وزن کلی ساختمان بالا رود و همراه آن خطراتی را به دنبال خواهد داشت.

یکی دیگر از این ایرادات هزینه و زمان بود، هزینه تولید ملات کاشی نسبت به چسب کاشی بیشتر بود به همین دلیل از لحاظ مالی به صرفه تر بود که از چسب به جای بندکشی استفاده شود. و زمان، زمانی که طول می‌کشد تا این ملات آماده، کار، و خشک شود نسبت به زمانی که نیاز است تا همین کار را انجام دهیم بسیار بیشتر است.

نیروی کار و انرژی هم از دگر عوامل مهم برای تغییر انتخاب محصول چسب به جای ملات است. به علت دیر خشک شدن و سختی کار، زمان بیشتری مصرف می‌شد تا یک جای مشخص کاشی کاری شود، همینطور به علت وقت بیشتر بردن انرژی بیشتری مصرف و حروم می‌شود که باعث هزینه‌ها بالاتر روند.

تمام دلایلی که در بالا خواندید، دلایل جایگزین کردن چسب کاشی به جای ملات ساختمانی بود

چسب کاشی چیست؟

چسب کاشی ملات اختصاصی است که برای چسباندن و نصب کاشی و سرامیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. چسب کاشی ویژگی‌های مثبت بسیاری دارد از جمله خاصیت چسبندگی بالا و سازگاری با زیر ساخت‌های متنوع. همچنین برای استفاده در جاهای مختلف انواع مختلفی چسب کاشی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

انواع مختلف چسب به چه گروه‌هایی تقسیم می‌شوند؟

چسب‌های کاشی انواع مختلفی دارد که می‌توان آن‌ها را در گروه ‌های مخلتف دسته بندی کرد. برای بهتر نشان دادن و فهم آسان این دسته بند‌ی‌ها تصمیم داریم تا از محصولات رومولو کمک بگیریم. چسب‌ها را می‌توان به دو گروه چسب‌های تک جزئی و دو جزئی تقسیم کرد. همینطور می‌توان این محصولات را به دو گروه چسب‌های پودر و خمیری تقسیم کرد. درباره

انواع مختلف چسب کاشی چیست؟

اولین گروه‌ بندی محصولات، تک جزئی و دو جزئی بودن است. تک جزئی یا دو جزئی بودن:

چسب‌های کاشی را می‌توان به گروه تک جزئی یا دو جزئی تقسیم کرد. تفاوت این دو چیست؟ محصولات تک جزئی مثل چسب کاشی پودری سیاه رومولو و چسب کاشی خمیری رومولو یا در دیوار به کار می‌روند و یا در کف. به طور مثال چسب پودری سیاه فقط در کف ساختمان کاربرد دارد و ویژگی چسباندن کاشی به دیوار را ندارد. از طرف دیگر چسب کاشی خمیری رومولو فقط در دیوار کاربرد دارد و برای چسباندن کاشی به کف استفاده نمی‌شود.

چسب‌های دو جزئی، بر خلاف چسب‌های تک جزئی، هم در کف و هم در دیوار کاربرد دارند. از نمونه این محصولات می‌توان به چسب کاشی پودری پرسلان سفید و چسب کاشی پودری مولتی پلاس اشاره کرد. این چسب‌ها به علت داشتن ویژگی دو جزئی بودن هم در کف استفاده می‌شود و هم در دیوار‌ها. البته، گول تک جزئی بودن محصولات را نخورید، ممکن است که با خود فکر کنید که کیفیت محصولات تک جزئی کم‌ تر از دو جزئی است اما این تصور اشتباه است. هر محصولی موارد مصرف و ویژگی‌های خود را دارد و درست است که چسب‌های تک جزئی فقط در یک بخش کاربرد دارند اما هر کدام از آن‌ها ویژگی‌هایی دارند که باعث خاص شدن آن‌ها می‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره محصولات رومولو از صفحه چسب‌های یونیزه در این صفحه دیدن کنید.

دیگر دسته بندی محصول چسب کاشی، خمیری یا پودری بودن آن است. این دسته بندی که شاید دسته بندی راحت تری باشد، چسب‌های کاشی پودری سیاه، پرسلان سفید، و مولتی پلاس را در یک دسته و چسب کاشی خمیری را در یک دسته قرار داد.

یکی از ویژگی های بسیار مهمی که چسب کاشی پودری دارد، این است که این گروه از چسب‌ها پس از خشک شدن در برابر رطوبت مقاوم می‌شوند. این مقاومت به دلیل وجود پلیمر خاصی است که در تولید این چسب ها مورد استفاده قرار می گیرد. این گروه محصول علاوه بر اینکه به خوبی باعث چسبیدن انواع سرامیک و کاشی به سطوح مختلف می شود، به خودی خود تا حدودی باعث آب بندی سطح نیز می شود.

گروه دوم چسب‌ها، چسب‌های کاشی خمیری است. قبل از پرداختن به این محصول باید در ذهن داشته باشید که چسب کاشی خمیری به علت تک جزئی بودن فقط در دیوار کار می‌شود و در کف کار نمی‌شود. این محصول ویژگی‌هایی دارد که در چسب کاشی پودری دیده نمی‌شود. شاید مهم‌‍ترین این ویژگی‌ها قابلیت چسباندن یک لایه کاشی جدید بر روی یک لایه کاشی قدیمی است بدون این که نیاز باشد کاشی قدیمی را بتراشید یا بشکنید. بنابر این در محیط‌هایی مثل استخر یا هر محیطی که دید زیاده ندارد و دقت و زیبایی فوقالعاده بالا نیاز نیست، می‌توان با استفاده از یک لایه بسیار نازک از این چسب لایه کاشی‌های جدید را به کاشی‌های قدیمی چسباند. یکی دیگر از خصوصیات چسب کاشی خمیری، آماده به مصرف بودن آن است. چسب کاشی پودری را باید با آب به میزان لازم قاطی کرده تا ملات مخصوص کاشی درست شود ولی، این کار در زمان استفاده از چسب کاشی خمیری نیازی نیست.

با تمام این تفاوت‌های گفته شده، انتخاب این که از چسب کاشی پودری یا خمیری استفاده شود بیشتر یک چیزه شخصی است و با این حال که چسب کاشی خمیری سریع‌تر خشک می‌شود، اما چسب کاشی پودری کیفیت کلی بهتری دارد و در تمام دنیا از چسب کاشی خمیری پر طرفدار تر است.

برای آشنایی با روش کار کردن چسب کاشی و چسباندن کاشی با آن می‌توانید با استفاده از این لینک به صفحه آپارات ما مراجعه کنید و ویدیو‌های مرتبط ما را تماشا کنید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد

رومولو – نسل نوین مصالح ساختمانی

بالاترین کیفیت چسب کاشی خمیری یونیزه را تنها از رومولو بخواهید !!!
اگر قصد تست این محصول یونیزه یا هرکدام از محصولات دیگر رومولو را دارید تا از صحت و کیفیت آن مطمئن شوید، ما می‌توانیم تستر رایگان محصولات را برای شما عزیزان ارسال کرده که شما روی سازه های خود امتحان کنید. جهت دریافت تستر یا خرید چسب خمیری کاشی یونیزه رومولو می‌توانید از طریق بخش های ارتباطی وبسایت، دایرکت اینستاگرام رومولو و یا با شماره تلفن های رومولو تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما هر زمان از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

چسب کاشی و سرامیک
چسب کاشی و سرامیک‍
چسب کاشی و سرامیک

از دیگر مقالات رومولو هم بازدید فرمایید

بیشتر بخوانید!

مصالح ساختمانی یونیزه

مصالح ساختمانی یونیزه

یونیزاسیون مصالح ساختمانی در ایران و آسیا تکنولوژی یونیزاسیون متریال ساختمانی مجموعه رومولو توسط مرتضی محتشم در سال 1397 در کشور ایران با هدف ارتقاء

چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی و سرامیک

ما در اینجا سعی داریم تا کامل ترین منبع اطلاعاتی چسب کاشی و سرامیک را برایتان را گرد آوریم. در اینجا از ابتدا به بررسی

چسب کاشی و سرامیک

راهنمای خرید چسب کاشی و سرامیک

ما در اینجا سعی داریم تا کامل ترین منبع اطلاعاتی چسب کاشی و سرامیک را برایتان را گرد آوریم. در اینجا از ابتدا به بررسی

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد کنید
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت