چسب پودری کاشی

چسب پودری کاشی

نکات اولیه چسب پودری :

در ابتدا قصد داریم تا در ارتباط با این مسئله که چسب پودری چی هست و چه کاربردی دارد برای تازه کارها و افرادی که تازه به جمع ما پیوستند صحبت کنیم.
درواقع چسب پودری نوعی از چسب مخصوص مصالح ساختمانی است که به راحتی در متریال فروشی های ساختمانی، کاشی فروشی ها و ابزار آلات فروشی های سطح شهر پیدا می‌شوند. کاربرد این چسب های درواقع در چسباندن و نگهداری انواع سنگ، کاشی، سرامیک و موزائیک به روی نمای داخل یا خارج سازه ساختمانی شماست. چسب های مختلف که دارای کیفیت های متفاوت هستند توسط شرکت‌های بسیاری تولید و روانه بازار می‌شوند که هرکدام باتوجه به کیفیت و میزان خلوص مواد مصرفی در تولید چسب، کاربرد های متفاوت دارند.
برای مثال؛ چسبی که توانایی چسباندن موزائیک در کف را دارد (به اصطلاح چسب های تک جزئی) هرگز با آن قادر به کارکردن سنگ اسلب در نما نخواهید بود؛ اگر علت این مسئله را بخواهید باید بگویم که چون وزن موزائیک از سنگ اسلب به مراتب کمتر است و از طرفی کار کردن سنگ در کف، میزان استحکام و چسبندگی کمتری نسبت به کار کردن همان سنگ بر روی سطح دیوار دارد پس واضح است که چسبی که به اصطلاح ( تک جزئی ) می‌باشد و صرفا به جهت کارکردن بر روی کف ساخته شده کیفیت مناسب جهت چسباندن سنگ بر روی نما ساختمان را ندارد. اگر به دنبال  چسباندن سنگ های اسلب، پرسلان و… در نما، دیوار سرویس بهداشتی و.. هستید باید به دنبال چسب های پودری دو جزئی با کیفیت بالا باشید. اگر این مقاله را تا انتها بخوانید، کامل ترین منبع را برای انتخاب هرچه بهتر در اختیار خواهید داشت. پس با ما همراه باشید.

روش دقیق چسب پودری کاشی را می‌دانید ؟!

در این بخش قصد داریم به ریزترین و دقیق ترین توضیح در ارتباط با روش تهیه چسب پودری کاشی بپردازیم و از رازهای شرکت‌ها برای تولید چسب پودری باخبر شویم. همچنین یک بررسی بر روی یونیزه کردن چسب پودری، روش و آموزش انجام آن خواهیم داشت و درآخر شما را تبدیل به یک متخصص می‌کنیم. 😄

شاید بهترین توضیح برای مواد موجود در چسب پودری کاشی این باشید که بگوییم در تهیه چسب پودری از سیمان، شن و ماسه مرغوب و یک سری مواد اضافی به نسبت کیفیت چسب درآن استفاده می‌شود.

در روش تولید محصول چسب کاشی و سرامیک آمده :
(مخلوط اول): ابتدا آنتی فوم ضد کف را با آب به مدت ۱۵ دقیقه کاملا مخلوط کنید و در یک ظرف نگهداری کنید. در مرحله بعد رزین اکرلیک هموپلیمر رو به ارامی به مخلوط اضافه بکنید و به مدت ۲۵ دقیقه به خوبی هم بزنید به طوری که مخلوط روان شیری رنگ (دوغ آبی) بدست بیاورید. زمانی که آب، انتی فوم و رزین هموپلیمر اکریلیک به صورت بکنواخت مخلوط کردید و مخلوط دوغ آبی تان حاضر شد، آنها را در یک ظرف در بسته بریزید.
(مخلوط دوم): شن با مش ۱۰۰ و کربنات کلسیم سنگین (پودر سنگ ) را به مدت ۲۵ دقیقه به صورت خشک مخلوط کنید تا کاملا یکدست شود؛ سپس پودر هیدروکسی پروپیل متیل سلولز رو به مخلوط اضافه کنید و به مدت ۱۵ دقیقه مجدد به پروسه مخلوط کردن مواد ادامه دهید.
تبریک می‌گویم؛ شما ۷۵٪ راه را با موفقیت پشت سر گذاشتید. حالا باید استفاده از میکسر مخصوص، مخلوط اول را به آرامی به مخلوط دوم اضافه کنید و اجازه بدهید به مقداری مخلوط شود که کاملا مواد یکدست داشته باشیم.

پروسه یونیزاسیون چیست ؟!

همانطور که همگی شما عزیزان در جریان هستید، رومولو، اولین و تنها تولید کننده مصالح ساختمانی یونیزه در ایران و خاورمیانه می‌باشد. به مراتب بارها و بارها در این باره در مقالات صحبت کردیم و حتی در این باره توضیح مختصر بخصوصی داریم که با کلیک بر روی متن رو به رو می‌توانید آنرا مشاهده کنید. یونیزاسیون

این باره هم مجدد برای تاکید بیشتر و همچنین برای افرادی که تازه به جمع ما اضافه شدند توضیح مختصری در ارتباط با یونیزاسیون و یونیزه شدن چسب پودری کاشی بدهم. درواقع یونیزاسیون به معنای بالا بردن سطح کیفیتی مواد است. در دنیا مواد مختلفی مثل آب، لاستیک خودرو و… را یونیزه می‌کنند ولی یونیزاسیون مصالح ساختمانی در خاورمیانه تنها و تنها توسط مجموعه رومولو صورت میگیرد. وقتی ما چسب پودری کاشی را توسط دستگاه ها و تکنولوژی نوین اروپایی یونیزه می‌کنیم درواقع با ایجاد تغییر در اتم های مواد و افزایش و کاهش تعداد الکترون و پروتون های آن، دست به تولید ترکیبی با ۴۰٪ کیفیت بالاتر می‌زنیم.
سوال اصلی اینجاست؛ آیا این کار قیمت محصولات را افزایش می‌دهد ؟!
پاسخ به این سوال کار بسیار راحتی است به این علت که تمامی همکاران و افرادی که یکبار حتی لیست قیمت محصولات ما را دریافت کرده‌اند در جریان اند که با اینکه محصولات تولید شده توسط مجموعه رومولو از بهترین برند تولید کننده محصول مشابه در بازار ۴۵٪ کیفیت بالاتری دارد، قیمت آن به کمتر از نصف همان محصول از همان برند رسیده. پس باید بگویم خیر؛ نه تنها قیمت بالاتری ندارد بلکه چندین پله ارزان تر است.

روش کار کردن چسب پودری کاشی :

دقت کنید؛ بسیار راحت است. در ابتدا به یک سری لوازم اولیه مانند سنباده و کاردک فلزی نیاز دارید. البته کاردک شما می‌تواند پلاستیکی هم باشد و بهتر است از نوع فلزی آن به علت مقاومت و دوام بیشتر در حین کار استفاده کنید. پشت کاشی را از هرگونه آلودگی و گرد و غبار پاک نموده و با سنباده روی سطح پشتی کاشی و سطح محل مورد نظرتان که می‌خواهید کاشی کاری کنید را بکشید. چسب را درون آب قاطی کرده ( اگر میزان را نمیدانید نگران نباشید در ادامه توضیح خواهم داد ) و مخلوط دوغ آبی را بر روی سطح پشتی کاشی مالیده و با کاردک شانه دار پخش می‌کنیم و می‌چسبانید.

  1. 5-4 کیلوگرم برای هر مترمربع میباشد.
  2. هر 4 کیلو چسب را با یک لیتر آب ترکیب و کاملا مخلوط کنید.
  3. دمای مناسب محیط جهت استفاده از چسب پودر مولتی پلاس 35-5 درجه سانتیگراد میباشد.

تذکر: چسب پودری مولتی پلاس رومولو بدلیل جذب آب بسیار کم و تقریبا صفر درصد ، چسبندگی بسیار بالایی داشته و بهترین زمان مصرف آن بعد از ترکیب با آب 10-7 دقیقه میباشد.

کدام محصول از هر لحاظ بهتر است ؟!

آنجا که همگی پاسخ این سوال را می‌دانید، توضیح کوتاهی در ارتباط با آن می‌دهم و بعد به اصل مطلب می‌پردازیم.
بیاید با هم چند فکت بخوانیم.

  • درحال حاضر وضعیت قیمت تمامی محصولات مشابه بالا می‌باشد ولی رومولو مقرون به صرفه و باکیفیت تر است.
  • رومولو برای شما ارزش قائل است و هر روز به دنبال بهتر کردن کیفیت بسته بندی و محصولات خود می‌باشد.
  • پشتیبانی و خدمات رسانی در تحویل و ارسال رایگان کالا که توسط تیم رومولو انجام می‌شود بینظیر است.
  • هیچ مجموعه‌ای دسترسی به تولید محصول باکیفیت یونیزه را ندراد بجز رومولو.

مجموعه رومولو دارای ۳نوع چسب کاشی پودری، باقیمت و کاربردهای متفاوت است . باکلیک بر روی متن رو به رو این سه دسته را مشاهده کنید. چسب یونیزه

اگر قصد چسباندن موزائیک بر روی کف زمین را دارید پیشنهاد ما به شما چسب پودری AP4 رومولو می‌باشد. این محصول جزو دسته بندی چسب پودری تک جزئی است و از نسبت به کاربرد خود از کیفیت بالاتری برخوردار است.
اگر قصد چسباندن سرامیک پرسلان و.. در نما را دارید به شما چسب پودری پرسلان AP6 را پیشنهاد می‌دهیم؛ این سب جزو دسته بندی چسب های پودری دو جزئي می‌باشد.

چسب پودری مولتی پلاس AP8 مخصوص کارکردن سنک های اسلب، سرامیک هایی با وزن و ابعاد بالا در نما های بیرون و داخل می‌باشد. این چسب کاملا ضد آب بوده و توانایی کارکردن آن در مخازن آب، استخر، سونا، جکوزی و… را نیز دارید. این چسب هم از دسته بندی چسب های دوجزئی است.

بالاترین کیفیت چسب کاشی را تنها از رومولو بخواهید !!!
اگر قصد تست محصول چسب کاشی یونیزه یا هرکدام از محصولات دیگر رومولو را دارید تا از صحت و کیفیت آن مطمئن شوید، ما می‌توانیم تستر رایگان محصولات را برای شما عزیزان ارسال کرده که شما روی سازه های خود امتحان کنید. جهت دریافت تستر یا خرید چسب کاشی  یونیزه رومولو می‌توانید از طریق بخش های ارتباطی وبسایت، دایرکت اینستاگرام رومولو و یا با شماره تلفن های رومولو تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما هر زمان از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

چسب کاشی پودری
چسب پودری کاشی

از دیگر مقالات رومولو هم بازدید فرمایید

بیشتر بخوانید!

مصالح ساختمانی یونیزه

مصالح ساختمانی یونیزه

یونیزاسیون مصالح ساختمانی در ایران و آسیا تکنولوژی یونیزاسیون متریال ساختمانی مجموعه رومولو توسط مرتضی محتشم در سال 1397 در کشور ایران با هدف ارتقاء

چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی و سرامیک

ما در اینجا سعی داریم تا کامل ترین منبع اطلاعاتی چسب کاشی و سرامیک را برایتان را گرد آوریم. در اینجا از ابتدا به بررسی

چسب کاشی و سرامیک

راهنمای خرید چسب کاشی و سرامیک

ما در اینجا سعی داریم تا کامل ترین منبع اطلاعاتی چسب کاشی و سرامیک را برایتان را گرد آوریم. در اینجا از ابتدا به بررسی

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد کنید
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت