پودر رنگ سیمانی

پودر رنگ سیمانی چیست

در ابتدای این مقاله قصد داریم ‌تا به بررسی کلیت پودر رنگ سیمانی بپردازیم؛ ماهیت آنرا از نظر ساختار مواد بررسی کرده و بهترین محصولات موجود در بازار را معرفی کنیم؛ با ما همراه باشید تا در انتهای این مقاله هرآنچه که در ارتباط با پودر رنگ سیمانی نیاز دارید را بدانید و یک انتخاب هوشمندانه داشته باشید.

معرفی پودر رنگ سیمانی :

سیمان و بتن در حالت کلی به رنگ سفید یا خاکستری فرآوری می‌شوند و در کشور عرضه می‌شوند، برای فرآوری سیمان و بتن رنگی باید پودر‌های رنگ بی اثری مانند پود‌های معدنی را به آن اضافه کرد، به این پودر‌های معدنی پودر رنگ سیمانی میگویند. پودر رنگی به واسطه کاربرد شدن در سیمان که در نمای خارجی ساختمان یا محیط‌های خارجی کاربرد دارد باید در برابر عوامل جوی زمین همانند روشنایی خورشید، خفگی از طرف زمین، فشار و ضربه به انگیزه حرکت روی آن، رطوبت و باران ثابت باشد لغایت رنگ آن از بین نرود.  با پروا به نیازهای جدید در صنعت ساختمان و تمایل به ایجاد تنوع بیشتر در طرح ها به کارگیری ملات رنگی کاربرد اکثریت نسبت به قبل پیدا کرده است.

پودرهای رنگی سیمانی یونیزاسیون شده

مواد لازم برای تولید رنگ در سیمان :

مواد رنگی متداول عبارتند از اکسید آهن برای رنگ های قرمز، زرد، قهوه ای و سیاه، اکسید منگنز برای رنگهای سیاه و قهوه ای، اکسید و هیدروکسید کرم برای رنگ سبز، آبی کبالت برای رنگ های آبی، اولترامارین برای رنگ سرمه ای، دوده برای رنگ سیاه، کهربای خام و سوخته برای رنگ قهوه ای و گل اخرا برای رنگ زرد.

پیگمنت سیمانی را هم بشناسید :

مواد رنگی دنیا به دو دسته رنگ‌ و رنگدانه‌ ( پیگمنت ) طبقه‌بندی می‌شوند. همانطور که در جریان هستید ساختار پیگمنت ها با رنگ‌ها بسیار متفاوت متفاوت است؛ به این گونه که پیگمنت ها در آب حل نمی‌شوند و فقط سطح اجسام را رنگی می‌کنند، در حالی که رنگ‌ ها باید جذب ماده ای درحال رنگ شدن است بشوند. از طرفی پیگمن ها دارای حالت جامد با اشکال و اندازه‌های گوناگون می‌باشند. رنگ دانه در طیف رنگی های وسیعی تولید و روانه بازار می‌شوند که برخی از این رنگ ها عبارتند از :

  1. سیاه ( دوده )
  2. سفید
  3. اخرا
  4. امرا
  5. زرد
  6. سبز
  7. گل و ماشی
  8. قهوه ای
  9. آبی و…

 

 

کاربرد اصلی پیگمنت های رنگی :

پیگمنت‌ ها سیمانی کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارند؛ درواقع پودر رنگ ( پیگمنت‌ ) سیمانی در رویه کابینت و وسایل خانه و آشپزخانه گرفته تا صنعت ساختمان، خودروسازی و…
با کار کردن رنگدانه ها ( پیگمنت های رنگی ) بر روی سطوح مختلف علاوه بر بالا بردن جلوه کار و زیبایی، آنها در برابر ترکیبات شیمیایی، رطوبت و تغییرات شرایط آب و هوایی مراقب کرده و ماندگاری و دوام را در سطوح بالاتر برده یا به نوعی آنها را عایق کرد. پیگمنت های سیمانی به طور کلی به دسته آلی و معدنی تقسیم می‌شوند که هرکدام از این دو دسته ممکن است طبیعی یا مصنوعی باشند. در ادامه قصد داریم تا به بررسی اجمالی و تفاوت میان پیگمنت های سیمانی بپردازیم.

تفاوت میان پودر رنگ سیمانی طبیعی و مصنوعی :

پودر رنگ سیمانی طبیعی پس از استخراج از معدن، وارد آزمایشگاه و سپس کارخانه ها می‌شوند؛ در ابتدای کار این پیگمنت ها را شسته، سپس خرد کرده و در ادامه کار بر اساس رتبه بندی های جهانی، در رنگ ها و طبقه بندی ساختاری مختلف، دسته بندی می‌شوند.

و اما پودرهای رنگ سیمانی مصنوعی؛ این نوع از پیگمنت های رنگی بصورت غیرطبیعی توسط فرآیند های شیمیایی در آزمایشگاه ها و کارخانه ها تولید می‌شوند. پودرهای رنگ سیمانی مصنوعی از نظر شیمیایی مشابه پیگمنت های طبیعی هستند، البته با خواص و ویژگی های متفاوت نسبت به نمونه طبیعی. پودرهای رنگ سیمانی به علت شکل بلوری، دانه‌بندی مطلوب‌تر و خلوص بیشتر مواد، دارای کیفیت بهترین به نسبت پودر رنگ سیمانی طبیعی است.

تفاوت کیفیت پودرهای رنگ سیمانی :

در این بخش می‌خواهیم بیشتر به تفاوت میان کیفیت های مختلف محصول پیگمنت سیمانی موجود در بازار بپردازیم.

کیفیت های مختلفی از این محصول در بازار موجود است؛ بر اساس هر نوع کیفیت، تولید کننده قیمت گذاری متفاوتی دارد. این قیمت گذاری عموما بر اساس کیفیت، ماندگاری و دوام محصول، شناخته بودن برند تولید کننده، رنگ محصول، کیفیت و غلظت رنگ محصول و همچنین طبیعی یا مصنوعی بودن پودر رنگ سیمانی محاسبه می‌گردد. با توجه به این اطلاعات با ما در ادامه همراه باشید تا به بررسی اجمالی برترین کیفیت پودر رنگ سیمانی موجود در بازار بپردازیم.

پودر رنگ سیمانی یونیزه :

پودر رنگ سیمانی یونیزه همانند تمامی محصولات یونیزه که توسط مجموعه رومولو تولید و ارائه می‌شوند دارای کیفیت بسیار بالاتر، دوام و ماندگاری بیشتر محصول در برابر شرایط مختلف آب و هوایی و… می‌باشد. تکنولوژی یونیزاسیون در سال ۱۳۹۷ از اروپا توسط مجموعه رومولو وارد کشور ایران شد و برای اولین بار توسط این مجموعه در خاورمیانه اجرا شد. تا به امروز تنها مجموعه رومولو اقدام به تولید و ارائه مصالح ساختمانی یونیزه کرده پس بالاترین کیفیت مصالح ساختمانی در ایران و خاورمیانه فقط و فقط توسط مجموعه رومولو تولید و به بازار عرضه می‌شود.

بالاترین کیفیت پودر رنگ سیمانی یونیزه را تنها از رومولو بخواهید !!!
اگر قصد تست محصول پودر رنگ سیمانی یونیزه یا هرکدام از محصولات دیگر رومولو را دارید تا از صحت و کیفیت آن مطمئن شوید، ما می‌توانیم تستر رایگان محصولات را برای شما عزیزان ارسال کرده که شما روی سازه های خود امتحان کنید. جهت دریافت تستر یا خرید پودر رنگ سیمانی یونیزه رومولو می‌توانید از طریق بخش های ارتباطی وبسایت، دایرکت اینستاگرام رومولو و یا با شماره تلفن های رومولو تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما هر زمان از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

پودر رنگ سیمانی
پودر رنگ سیمانی
پودر رنگ سیمانی
پودر رنگ سیمانی

از دیگر مقالات رومولو هم بازدید فرمایید

بیشتر بخوانید!

مصالح ساختمانی یونیزه

مصالح ساختمانی یونیزه

یونیزاسیون مصالح ساختمانی در ایران و آسیا تکنولوژی یونیزاسیون متریال ساختمانی مجموعه رومولو توسط مرتضی محتشم در سال 1397 در کشور ایران با هدف ارتقاء

چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی و سرامیک

ما در اینجا سعی داریم تا کامل ترین منبع اطلاعاتی چسب کاشی و سرامیک را برایتان را گرد آوریم. در اینجا از ابتدا به بررسی

چسب کاشی و سرامیک

راهنمای خرید چسب کاشی و سرامیک

ما در اینجا سعی داریم تا کامل ترین منبع اطلاعاتی چسب کاشی و سرامیک را برایتان را گرد آوریم. در اینجا از ابتدا به بررسی

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد کنید
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت