پودر درزگیر کناف ( پنل های گچی ) چیست ؟!

پودر درزگیر کناف ( درزگیر پنل گچی ) چیست ؟

وقتی پنل‌های گچی دکوراتیو را در سقف و دیوارها کار می‌کنند، در محلی که این پنل‌ها به هم می‌رسند، در بین آنها فضای خالی یا درز ایجاد می‌شود؛ این درزها باید با ماده‌ای بتونه شوند تا سطح‌شان همسان شده و رنگ درآن بخش یکسان در آید. به علت ضخامت بالای محل و… به ماده‌ای نیاز داریم که دو پنل را به خوبی در طولانی مدت به هم چسبانده و محل درز را به خوبی پر کند.

از درزگیر کناف رومولو بیشتر بدانید :

مواد تشکیل دهنده درزگیر کناف یا درزگیر پنل‌های گچی، از پودر گچ و چند افزودنی دیگر بوجود آمده است که توانایی پوشش با عمق بالا، حالت بتونه، چسبندگی قوی و توانایی نگهداری پنل‌های گچی کار شده بدون ترک خوردن در طولانی مدت را دارد؛ به این پودر، پودر پنل‌های گچی یا پودر درزگیر کناف گفته می‌شود. شرکت‌های مختلفی دست به تولید پنل‌های گچی زده‌اند که هرکدام یک کیفیت و قیمت خاصی را ارائه می‌دهند. مجموعه رومولو هم اقدام به تولید این محصول البته با تفاوت بسیار نسبت به نمونه‌های موجود در بازار کرده است.

چرا کیفیت درزگیر رومولو بیشتر است ؟!

درزگیر پنل‌های گچی رومولو، به علت طی کردن پروسه یونیزاسیون، دارای ارتقاء کیفیت ۲۵الی۴۰ درصدی است که به علت تولید در داخل کشور، دارای ¼ قیمت محصولات مشابه در بازار  است. پودر درزگیر یونیزه رومولو، نسبت به محصولات مشابه، رنگ سفیدتری را اراپه می‌دهد که این امر باعث شده تا حداقل یک دست از رنگ‌آمیزی کم شود و در نتیجه هزینه تا مقدار چشمگیری کاهش یابد؛ همچنین می‌تواند روی درز عمیق‌تری کار شود که این امر دلیل بر ترک ناپذیر شدن آن خواهد بود؛ چسبندگی بیشتر به علت طی کردن پروسه یونیزاسیون و تایم استفاده بیشتر، از دیگر مزیت‌های پودر درزگیر کناف یونیزه رومولو است.
درزگیرهای موجود در بازار بین ۴۵الی۶۰ دقیقه تایم مصرف دارند ولی درزگیر یونیزه رومولو تا ۹۰دقیقه به شما تایم مصرف می‌دهد و سپس خشک می‌شود؛ همچنین تایم خشک شدن سریع تری دارد، درواقع پودرهای درزگیر موجود در بازار بین ۲۵الی۴۰ دقیقه خشک می‌شوند ولی درزگیر یونیزه رومولو بین ۱۵الی۲۵ دقیقه طول می‌کشد تا کاملا خشک شود.

روش ساختن بتونه درزگیر با پودر درزگیر رومولو :

تهیه بتونه درزگیر با پودر درزگیر تهیه ظرف مناسب جهت حجم مورد استفاده وآب تمیز (ترجیحا خنک) که در مرحله ی اول آب را در ظرف ریخته و کم کم پودر درزگیر را به آن اضافه نمایید تا غلیظ گردد. سپس با کاردک شروع به هم زدن نمایید تا خوب ترکیب گردد مراقب باشید که از حجم آب به صورت کنترل شده اضافه نمایید. اگر بتونه شما روی کاردک براحتی کار کند مناسب و آماده می باشد. در صورت شل بودن کمی پودر درزگیر اضافه نمایید و در صورت سفت بودن کم کم آب اضافه و آن را ترکیب نمایید. عمدتا 60 درصد بتونه درزگیر را آب تشکیل میدهد که با توجه به حجم آب بالا تا یک و نیم ساعت قابل مصرف مناسب می باشد . زمان خشک شدن با توجه به دمای محیط می باشد که در شرایط متعادل در حدود 20 الی 25 دقیقه است.

روش نگه داری از پودر بتونه درزگیر :

جهت نگه داری مفید، پودر درزگیر داخل پلاستیک با ضخامت 140 میکرون بدون هوا نگه داشته شود تا از رطوبت هوا نیز تاثیر نپذیرد و همان کیفیت تولید را در موقع استفاده داشته باشد.

بالاترین کیفیت پودر درزگیر ماستیک را تنها از رومولو بخواهید !!!
اگر قصد تست محصول درزگیر ماستیک ( درزگیر پنل گچی ) یونیزه یا هرکدام از محصولات دیگر رومولو را دارید تا از صحت و کیفیت آن مطمئن شوید، ما می‌توانیم تستر رایگان محصولات را برای شما عزیزان ارسال کرده که شما روی سازه های خود امتحان کنید. جهت دریافت تستر یا خرید پودر درزگیر ماستیک یونیزه رومولو می‌توانید از طریق بخش های ارتباطی وبسایت، دایرکت اینستاگرام رومولو و یا با شماره تلفن های رومولو تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما هر زمان از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

بتونه نقاشی
بتونه کاری
بتونه نقاشی یونیزاسیون

از دیگر مقالات رومولو هم بازدید فرمایید

بیشتر بخوانید!

مصالح ساختمانی یونیزه

مصالح ساختمانی یونیزه

یونیزاسیون مصالح ساختمانی در ایران و آسیا تکنولوژی یونیزاسیون متریال ساختمانی مجموعه رومولو توسط مرتضی محتشم در سال 1397 در کشور ایران با هدف ارتقاء

چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی و سرامیک

ما در اینجا سعی داریم تا کامل ترین منبع اطلاعاتی چسب کاشی و سرامیک را برایتان را گرد آوریم. در اینجا از ابتدا به بررسی

چسب کاشی و سرامیک

راهنمای خرید چسب کاشی و سرامیک

ما در اینجا سعی داریم تا کامل ترین منبع اطلاعاتی چسب کاشی و سرامیک را برایتان را گرد آوریم. در اینجا از ابتدا به بررسی

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد کنید
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت