چسب عایق بندی

مشخصات چسب آب بندی

در این مقاله می‌خوانید

چسب آب بندی چیست

مشخصات چسب آب بندی

موارد مصرف این محصول چیست

چسب آب بندی چیست

در گذشته و در مواردی حتی امروزه، برای عایق بندی سقف ساختمان و در واقع هر سطحی، از قیر استفاده می‌کردند. با پیشرفت علم چسبی به بازار معرفی شد به نام چسب آب بندی یا عایق. این محصول جایگزین ملات و قیر‌های قدیمی بود که نه تنها هزینه زیادی داشت و زمان زیادی می‌برد تا کار شود، وزن کلس ساختمان را بالا می‌برد. در طرف دیگر، چسب آب بندی آماده مصرف می‌باشد، ارزان تر است و زمان بسیار کمتری می‌برد تا کار شود.

مشخصات چسب آب بندی

قبل از شرح مشخصات چسب آب بندی بهتر است درباره فرایند یونیزاسیون کمی توضیح دهیم. این فرایند باعث می‌شود تا خصوصیات خاصی در محصول به وجود بیاد و آن را از بقیه محصولات درون بازار متمایز سازد. از ویژگی‌های کلی که در محصول به وجود می‌آید می‌توان به مقاومت بالا در برابر رطوبت، گاز CO2 و اشعه UV اشاره کرد. همینطور میتوان طول عمر بیشتر، پوشش بیشتر نسبت به میزان چسب استفاده شده و آنتی باکتریال بودن اشاره کرد.مقاوم در اقلیم های سرد و خشک ، گرم و رطوبتی، مقاوم در برابر شست و شوی  با  آب و شوینده‌هـا و چسبندگی به آسفالت ، چوب و اکثر مصالح ساختمانی  از دیگر ویژگی‌های چسب آب بندی است. چسب آب عایق مقاومت بالایی در باربر نفوذ دارد و به سبب یونیزه شدن پایداری زیاد در مقابل نفوذ آب و رطوبت‌های مختلف دارد. عمل یونیزه کردن باعث می‌شود چسب عایق چسبندگی فوق‌العاده‌ای بگیرد به همین دلیل به راحتی به بتن، فولاد، آجر و حتی شیشیه می‌چسبد. این فرایند باعث می‌شود مقاومت محصول حتی  از دمای 70 + درجه تا دمای 50 – درجه سانتیگراد بالا رود. خالی از لطف نیست که مقاومت در برابر یخ زدگی ، نفوذ نمک ها و مواد شیمیایی را هم نام ببریم.

چسب عایق بندی چیست

موارد مصرف این محصول چیست

ویژگی‌های ذکر شده در پاراگراف بالا باعث به وجود آمدن موارد مصرفی شده است که در این پاراگراف ذکر می‌کنیم. آب بندی کف پشت بام ، سرویس ها ، سونا و جکوزی مهمترین مورد مصرف این محصول است. یکی دیگر از موارد مصرف این محصل آب بندی استخرها ، انواع آب نماها و کلیه سطوح رطوبتی. از این محصول در محیط‌های که با آب شرب یا آبِ آب یاری گیاهان در ارتباط است هم می‌شود استفاده کرد مثل آب بندی مخازن آب ، کلیه اتصالات  و لوله های تاسیساتی. از موارد مصرف فرعی این محصول میتوان به استفاده در ملات ها و دوغاب های سیمانی جهت جبران اختلاط ، ضد آب نمودن پوشش های سلولزی ، رنگ های اکریلیک و پلاستیک و استفاده به عنوان پرایمر زیر کار رنگ در انواع سطوح اشاره کرد.

بالاترین کیفیت چسب آب بندی رومولو را تنها از رومولو بخواهید !!!
اگر قصد تست این محصول محصول یونیزه یا هرکدام از محصولات دیگر رومولو را دارید تا از صحت و کیفیت آن مطمئن شوید، ما می‌توانیم تستر رایگان محصولات را برای شما عزیزان ارسال کرده که شما روی سازه های خود امتحان کنید. جهت دریافت تستر یا خرید این محصول رومولو می‌توانید از طریق بخش های ارتباطی وبسایت، دایرکت اینستاگرام رومولو و یا با شماره تلفن های رومولو تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما هر زمان از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

چسب کاشی استخری
چسب عایق بندی
مشخصات چسب آب بندی یونیزه شده رومولو

از دیگر مقالات رومولو هم بازدید فرمایید

بیشتر بخوانید!

مصالح ساختمانی یونیزه

مصالح ساختمانی یونیزه

یونیزاسیون مصالح ساختمانی در ایران و آسیا تکنولوژی یونیزاسیون متریال ساختمانی مجموعه رومولو توسط مرتضی محتشم در سال 1397 در کشور ایران با هدف ارتقاء

چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی و سرامیک

ما در اینجا سعی داریم تا کامل ترین منبع اطلاعاتی چسب کاشی و سرامیک را برایتان را گرد آوریم. در اینجا از ابتدا به بررسی

چسب کاشی و سرامیک

راهنمای خرید چسب کاشی و سرامیک

ما در اینجا سعی داریم تا کامل ترین منبع اطلاعاتی چسب کاشی و سرامیک را برایتان را گرد آوریم. در اینجا از ابتدا به بررسی

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد کنید
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت