طرز تهیه چسب بتن
طرز تهیه چسب بتن

طرز تهیه چسب بتن

خلاصه ای درباره بتن :

قبل از شروع بحث درباره طرز تهیه چسب بتن، بهتر است کمی درباره این که بتن چیست صحبت کنیم. بی شک در تمام کشور‌های دنیا، چسب بتن یکی از پر استفاده‌ترین و پر مصرف ترین مواد مصرفی در صنعت مصالح ساختمانی است. بتن یا Concrete که از سه جز آب، سنگدانه و سیمان پرتلند ساخته می‌شود، بیش از ده مدل مختلف دارد که هر کدام موارد مصرف مختص به خود را دارند؛ توجه داشته باشید که بتن و سیمان با هم تفاوت دارند، در واقع سیمان یکی از مواد استفاده شده در بتن است.

‌چسب بتن چیست ؟!

اگر تا به حال به محلی که سازه بتنی در حال تعمیر و ترمیم است رفته باشید، متوجه تفاوت رنگ بخش‌های تعمیر شده با باقی بخش های سازه خواهید شد. این تفاوت رنگ به دلیل استفاده از یک لایه سیمان جدید بر روی یک لایه سیمان قدیمی است. اما استفاده و کار کردن لایه سیمان جدید بر روی لایه قدیمی کار آسانی نیست و نیاز به لایه ای خاص به جهت نگه داشتن دولایه دارد که این لایه مورد نیاز، چسب بتن است. چسب بتن یک محصول تک جزئی است که  بر پایه رزین های اصلاح شده است که به عنوان پیوند دهنده انواع ملات پایه سیمانی عمل می‌کند. اما چسباندن لایه جدید به قدیمی تنها مورد مصرف این محصول نیست. ساخت پوشش‌های آب بند بر روی انواع سطوح، استفاده به عنوان پرایمر و افزایش چسبندگی بتونه و پودر ماستیک پس از اضافه شدن از دیگر موارد مصرف پر اهمیت این محصول می‌باشد.

تاثیر یونیزاسیون :

همانطور که قبل ‌تر به آن اشاره شد، محصول چسب بتن تولید شده توسط رومولو یونیزه شده است که باعث به وجود آمدن ویژگی و خواص خاصی در این محصول می‌شود؛ از ویژگی‌های کلی مواد یونیزه می‌توان به طول عمر بیشتر و مقاومت بالاتر در برابر اسید و باز  اشاره کرد. اما اگر به دنبال تاثیر یونیزاسیون بر روی این محصول هستید، می‌توانیم افزایش مقاومت فشاری و کاهش نفوذ پذیری، افزایش چسبندگی، بهبود مقاومت شیمیایی ، سایشی ، کششی، افزایش انعطاف پذیری بتن و کاهش آب مصرفی بتن را نام ببریم.

طرز تهیه چسب بتن :

مشخصاً چسب بتن با این همه موارد مصرفی که نام بردیم، یک طرز تهیه ندارد و تقریباً برای هر کاری که می‌خواهیم از آن استفاده کنیم باید به روش خاصی ساخته شود.

جهت ترمیم بتن :

سطوح مورد نظر را از هر گونه آلودگی پاک نموده و اگر لازم است آن را با آب بشویید اما در ذهن داشته باشید که سطح باید خشک باشد بنابراین صبر کنید تا نم و رطوبت بتن از بین برود. یک لایه چسب بتن را روی مقطع مورد نظر بکشید  و پخش تا این که تمام بخش‌های مورد نظر را پوشش داده باشید، چسب بتن را به میزان مشخص که کارشناسان ما برای شما شرح می‌دهند در یک گالن با بقیه اجزاء سیمان مخلوط کرده و سپس با آن کار کنید. میزان مصرف معمول6-4 درصد وزن سیمان مصرفی میباشد.

جهت آب بندی :

همانطور که در پارا گراف بالاتر گفتیم، چسب بتن به غیر از چسباندن لایه قدیمی به جدید به عنوان عایق هم استفاده می‌شود. در این پاراگراف برای شما عزیزان طرز تهیه چسب بتن برای عایق بندی را شرح می‌دهیم.  به ازاء هر متر مکعب بتن ، چسب بتن رومولو را به نسبت 3 به 1 با آب ترکیب نموده و سپس به بتن اضافه نمایید، توجه داشته باشید که باید حداقل سه دقیقه مواد را با هم مخلوط کنید. میزان مصرف معمول چسب بتن رومولو، جهت آب بندی داخلی تقریبا 9-5 درصد وزن سیمان مصرفی میباشد.

به جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با چسب بتن می‌توانید به مشاهده ویدئو چسب بتن رومولو در آپارات بپردازید.

بالاترین کیفیت چسب بتن یونیزه را تنها از رومولو بخواهید !!!
اگر قصد تست این محصول یونیزه یا هرکدام از محصولات دیگر رومولو را دارید تا از صحت و کیفیت آن مطمئن شوید، ما می‌توانیم تستر رایگان محصولات را برای شما عزیزان ارسال کرده که شما روی سازه های خود امتحان کنید. جهت دریافت تستر یا خرید این محصوله یونیزه رومولو می‌توانید از طریق بخش های ارتباطی وبسایت، فروشگاه آنلاین رومولو، دایرکت اینستاگرام رومولو و یا با شماره تلفن های رومولو تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما هر زمان از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

طرز تهیه چسب بتن
طرز تهیه چسب بتن
طرز تهیه چسب بتن

از دیگر مقالات رومولو هم بازدید فرمایید

بیشتر بخوانید!

مرتضی محتشم | مصالح ساختمانی یونیزه

بنیان گذار یونیزاسیون مصالح

بنیان گذار مصالح ساختمانی یونیزه در ایران و خاورمیانه مجموعه رومولو در سال ۱۳۹۷ توسط مرتضی محتشم تاسیس شد. این مجموعه با وارد کردن تکنولوژی

مصالح ساختمانی یونیزه

مصالح ساختمانی یونیزه

یونیزاسیون مصالح ساختمانی در ایران و آسیا تکنولوژی یونیزاسیون متریال ساختمانی مجموعه رومولو توسط مرتضی محتشم در سال 1397 در کشور ایران با هدف ارتقاء

چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی و سرامیک

ما در اینجا سعی داریم تا کامل ترین منبع اطلاعاتی چسب کاشی و سرامیک را برایتان را گرد آوریم. در اینجا از ابتدا به بررسی

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد کنید
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت