کاشی و سرامیک

سنگ اسلب و سنگ پرسلان را بیشتر بشناسید

همه چیز درباره انواع سنگ‌ و کاشی :

در نماهای ساختمان؛ ورودی‌ها و در کف جهت زیبایی بیشتر و معماری طبیعی از سنگ‌ها استفاده می‌کنند. سنگ‌ها در مدل‌های مختلف از معادن استخراج شده و در ابعاد مختلف برش داده می‌شوند؛ برای مثال 30در30 | 40در40 | 60در30 و 100در40 از جمله ابعادی هستند که سنگ‌ها در آنها برش داده می‌شوند. سنگ‌ها به این علت که مغزشان از جنس سنگ می‌باشد، رویه آنها دارای رگه است و در نماها و کف لابی و…  مورد استفاده قرار می‌گیرند. از معایب سنگ‌ها، می‌توان به کیفیت پایین و مقاومت کم در برابر رطوبت و… اشاره کرد؛ بنابراین سنگ‌ها در سرویس های بهداشتی کاربردی ندارند و اگر در آن محیط استفاده شوند پس از مدتی به علت قرارگرفتن در معرض رطوبت و آب، رگه‌های رویه آن ترک خورده و می‌ریزند.

تاریخچه مصرف سنگ :

چندین سال است که چسب‌ها در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ در گذشته، سنگ ها را با ملات های سنتی می‌چسباندند و پس از مدتی ملات‌ها به علت کیفیت پایین و افت قدرت جهت نگهداری سنگ، می‌ریختند و از بین می‌رفتند. از زمانی که چسب‌ پودری و چسب خمیری مخصوص چسباندن سنگ‌ها در نما و کف تولید شد، استفاده از انواع سنگ‌ها در نما و کف رایج شد.

نقش چسب‌های پودری در استفاده از سنگ‌ها :

از زمانی که این چسب‌ها در دنیا تولید شدند، به علت جذب آب نزدیک به صفر و کیفیت و قدرت بالا جهت نگهداری سنگ‌ها در طولانی مدت، استفاده از سنگ‌ها رایج شد و مجریان پروژه ها از بابت نگهداری سنگ در طولانی مدت توسط چسب به نما اطمینان داشتند.
روش کار به این صورت است که باید چسب پودری را با آب قاطی کرده و ملات ساخته شده را و روی سطح موردنظر 1تا3 میلی متر و همچنین بر روی سطح پشتی سنگ، از چسب پودری استفاده کرده و بر روی سطح بچسبانید. (جهت مشاهده روش کار کردن چسب کاشی پودری در انتهای همین مطلب ویدئو مربوطه را مشاهده کنید)

سنگ‌ها در نماها به چند دسته تقسیم می‌شوند؛ سنگ‌های اسلب، سنگ پرسلان و… .
سنگ‌های اسلب، به سنگ هایی با سایز و ابعاد بزرگ گفته می‌شود.
سنگ‌های پرسلان یکی دیگر از انواع سنگ هاست که بسیار هم مورد توجه قرار گرفته است؛ این سنگ ها از ابعاد 40سانتی‌متر تا 220سانتی‌متر تولید و روانه بازار می‌شوند. این سنگ‌‍ها به علت وزن پایین، کیفیت بالا و زیبایی زیاد، بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. از دیگر مزیت این سنگ‌ـها می‌توان به عدم نیاز به رزین و ساب اشاره کرد. استفاده از سنگ های پرسلانی در سرویس های بهداشتی به علت مقاومت و کیفیت بالا، امکان پذیر است.

چسب پودری یونیزه رومولو :

چسب های پودری رومولو به سه دسته تقسیم می‌شوند :

قدرت و کیفیت چسب های پودری رومولو به مراتب به علت پروسه یونیزاسیون، بسیار بالاتر از محصولات برندهای دیگر است. جهت چسباندن سنگ های اسلب در نما و… چسب پودری مولتی پلاس توصیه می‌شود. جذب آب چسب پودری مولتی صفر درصد است و از کیفیت و چسبندگی بسیار بالایی برخوردار است. چسب کاشی پودری پرسلان یونیزه رومولو بهترین گزینه برای چسباندن سنگ‌های پرسلان بر روی نما است. چسب پودری سیاه، جزو چسب های تک جزئی است و تنها جهت چسباندن سنگ‌ها و موزائیک ها با وزن پایین بر روی کف و سطح زمین توصیه می‌شود.

 

بالاترین کیفیت چسب کاشی را تنها از رومولو بخواهید !!!
اگر قصد تست محصول چسب کاشی پودری یونیزه یا هرکدام از محصولات دیگر رومولو را دارید تا از صحت و کیفیت آن مطمئن شوید، ما می‌توانیم تستر رایگان محصولات را برای شما عزیزان ارسال کرده که شما روی سازه های خود امتحان کنید. جهت دریافت تستر یا خرید چسب کاشی پودری یونیزه رومولو می‌توانید از طریق بخش های ارتباطی وبسایت، فروشگاه آنلاین رومولو، دایرکت اینستاگرام رومولو و یا با شماره تلفن های رومولو تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما هر زمان از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

پرسلان نما
پرسلان
پرسلان2

از دیگر مقالات رومولو هم بازدید فرمایید

بیشتر بخوانید!

مصالح ساختمانی یونیزه

مصالح ساختمانی یونیزه

یونیزاسیون مصالح ساختمانی در ایران و آسیا تکنولوژی یونیزاسیون متریال ساختمانی مجموعه رومولو توسط مرتضی محتشم در سال 1397 در کشور ایران با هدف ارتقاء

چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی و سرامیک

ما در اینجا سعی داریم تا کامل ترین منبع اطلاعاتی چسب کاشی و سرامیک را برایتان را گرد آوریم. در اینجا از ابتدا به بررسی

چسب کاشی و سرامیک

راهنمای خرید چسب کاشی و سرامیک

ما در اینجا سعی داریم تا کامل ترین منبع اطلاعاتی چسب کاشی و سرامیک را برایتان را گرد آوریم. در اینجا از ابتدا به بررسی

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد کنید
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت