رنگ اپوکسی میانی MIO بعنوان یک لایه میانی و یا آستری بر پایه رزین اپوکسی و سخت کننده پلی آمید که بوسیله اکسید آهن میکایی غنـی گردیده، تولید و عرضه میگردد. این رنگ مقاومت مناسبی در برابر رطوبت، آب، محیطهای قلیایی و اسیدی داشته ولیکن جهت محافظت کامل نیاز به پوشش میانی و رویه متناسب با شرایط محیطی دارد.


خواص فیزیکی و شیمیایی
تعداد اجزا دوجزئی
براقیت نیمه مات
دانسیته 0.1 ± 1.55 gr/cm3
فام طوسی
نسبت اختلاط اجزا A/B وزنی ۶/۱
درصد جامد حجمی 2 ± 65
ضخامت فیلم خشک ۸۰ – ۱۵۰ میکرون
پوشش تئوری 7 m2/litr
خشک شدن کامل ۷ روز
خشک شدن عمقی ۱۲ – ۱۸ ساعت
خشک شدن سطحی ۴ – ۶ ساعت
دمای سطح ۲۰ – ۲۵ درجه سانتی‌گراد
دوره انبار داری ۱۲ ماه

اطلاعات فوق برمبنای دمای کار ۲۵درجه است.


دانلود دیتاشیتمشخصات محصول

رنگ اپوکسی میانی MIO بعنوان یک لایه میانی و یا آستری بر پایه رزین اپوکسی و سخت کننده پلی آمید که بوسیله اکسید آهن میکایی غنـی گردیده، تولید و عرضه میگردد. این رنگ مقاومت مناسبی در برابر رطوبت، آب، محیطهای قلیایی و اسیدی داشته ولیکن جهت محافظت کامل نیاز به پوشش میانی و رویه متناسب با شرایط محیطی دارد.

برخی از ویژگی‌های منحصر بفرد این محصول عبارتند از : مقاومت خوب در برابر عوامل خورنده به دلیل به‌ کارگیری رزین اپوکسی و سخت کننده پلی آمید برای شرایط جوی حاد و محیط‌‎های صنعتی | مقاومت خوردگی بالا به دلیل بازدارندگی پیگمنت ورقه‌ای MIO از نفوذ سریع رطوبت و عوامل خورنده به لایه زیرین | مقاومت مناسب در برابر عوامل سایشی و ضربه مکانیکی به دلیل بکارگیری اکسید آهن میکایی (MIO) | قابلیت اجرا در ضخامت‌های بالا و ایجاد ضخامت مناسب برای سیستم‌های با ضخامت بالا | چسبندگی مناسب به لایه زیرین

موارد مصرف

از این رنگ به عنوان یک رنگ میانی بسیار مناسب جهت سازه های فلزی نظیر پلها ، سوله‌های صنعتی، خطوط لوله و انتقال، مخازن، تجهیزات مغروق در آب شیرین و همچنین کلیه ســــازه های فلزی در مناطق ساحلــی و OFF SHORE استفاده میگردد.
نحوه مصرف

آماده سازی سطح : حداقل درجه تمیزی سطح مورد نیاز بر اساس استاندارد سوئدی ISO 8501-1 ، SA 2½ یا SA3 می باشد. همچنین حداقل میزان پروفایل سطح (زبری) ۴۰ میکرون می‌باشد.

در صورت استفاده بعنوان رنگ میانی سطح مورد نظر باید عاری از هرگونه آلودگی از قبیل گرد و غبار، گریس، روغن و غیره باشد. درصورتیکه از زمان اجرای پرایمر مدت زمانی بیش از ۷۲ ساعت گذشته باشد می‌بایست سطح مورد نظر را بعد از تمیزی زبر نمایید.

تجهیزات مورد نیاز جهت اعمال رنگ میانی MIOاپوکسی :

  • دستگاه AIR LESS SPRAY ( اسپری بدون هوا )
  • دستگاه CONVENTIONAL SPRAY ( اسپری هوا )
  • میکسر برقی یا بادی
  • قلم مو و غلطک

در هنگام استفاده از AIRLESS SPRAY از نازل ۰٫۰۱۷ یا ۰٫۰۱۹ اینچ می بایست استفاده گردد و همچنین در هنگام استفاده از CONVENTIONAL SPRAY از نازل ۲ یا ۲٫۲ میلی متر می بایست استفاده گردد.

طریقه مصرف : ابتدا دو جز را جداگانه همزده و سپس هاردنر( جزB ) را با توجه به درصد اختلاط ذکر شده بر روی لیبل به رنگ ( جزA ) اضافه نموده و همزده تا کاملا یکنواخت شود بعد از 5دقیقه با توجه به نوع  پاشش، تینر را به آن اضافه نموده و آنرا همزده تا یکنواخت و آماده مصرف شود. با توجه به عمر مفید بعد از اختلاط باید مقدار رنگی را که در این مدت زمان می‌توان مصرف نمود را با هم مخلوط نمایید. دمای محیط برای رنگ آمیزی باید بین 10 – 40 درجه سانتی‌گراد باشد. دمای سطح هنگام رنگ آمیزی جهت جلوگیری از تجمع رطوبت باید حداقل 3 درجه سانتیگراد بالای نقطه شبنم باشد و رطوبت هوا حداکثر 80% باشد و سطح عاری از یخ و رطوبت باشد.
بسته بندی

رنگ اپوکسی میانی MIO یونیزه رومولو در حلب‌های ۲۰ کیلوگرمی تولید و عرضه می گردد.