چسب کاشی پودری بهتره یا خمیری
همه چیز درباره بندکشی کاشی و سرامیک

بند کشی کاشی و سرامیک

در این مقاله می‌خوانید:

مراحل قبل از بند کشی

روش‌های سنتی بند کشی و طرز کار آن‌ها

انواع پودر بند کشی

انواع پودر بندکشی از نظر رنگ

استفاده از بندکشی در مکان‌های مختلف

بند کشی دیوار و کف

ترمیم بند کشی کاشی و سرامیک

انتخاب بهترین روش بندکشی سرامیک

تاثیر فرایند یونیزاسیون بر روی بند کشی رومولو

در زمان ساخت و ساز و ترمیم و طراحی داخلی ساختمان، کار‌هایی وجود دارد که فقط از دست یک فرد ماهر و به اصطلاح کار بلد بر می‌آید. اما در این میان، کار‌هایی هستند که هر فردی با کمی مطالعه و داشتن ابزاری مناسب می‌تواند خود در خانه انجام دهد و نیاز به پرداخت هزینه برای کارکنان نیست. یکی از همین کار‌ها، کار کردن بند کشی کاشی و سرامیک است. همانطور که در تیتر مقاله خواندید، قصد داریم تا همه چیز در مورد بندکشی کاشی و سرامیک را برای شما عزیزان شرح دهیم.

مراحل قبل بندکشی

بندکشی در محلی که انجام شود، نیاز به پیشگیری و آماده سازی‌های خود را دارد. به طور مثال برای بندکشی کردن محیط‌های مرطوب مثل استخر و سونا یا جکوزی، نیاز است که محیط کاماً خشک شده باشد تا بندکشی بتواند به طور کامل بچسبد و در طولانی مدت از بین نرود. همینطور مراحلی وجود دارند که در هر محیطی نیاز به انجام دادن هستند مثل پاک و تمیز کردن سطح زیر بندکشی از هر گونه آلودگی و حتی گرد و غبار.

روش‌های سنتی بند کشی و طرز کار آن‌ها

قبل از مطرح شدن پودر بندکشی آماده، ملات‌هایی مثل ترکیب سیمان سفید و پودر سنگ، یا حتی در برخی از موارد سیمان سفید یا سیاه به تنهایی برای پوشاندن درز‌های بند کاشی استفاده می‌شدند. پس از پیشرفت علم و البته آشنا شدن کارکنان با پودر بندکشی این روش‌ها کم کم منسوخ شدن. استفاده از پودر بندکشی زمان کمتری می‌برد،هزینه کمتری دارد و همینطور نیاز به نیروی ماهر و خبره برای کار ندارد.

انواع پودر بند کشی

پودر بندکشی انواع متفاوتی دارد که در انواع بسیار زیادی از رنگ‌ها تولید و به بازار عرضه می‌شوند. از بین تمام این محصولات شاید پر استفاده ترین آن‌ها پودر بندکشی نانو، پودر بندکشی رنگی، پودر بندکشی ضد آب و پودر بندکشی آنتی باکتریال باشد.

انواع پودر بندکشی از نظر رنگ

به طور کلی پودر‌های بندکشی به سه دسته رنگی معمولی، رنگی درخشنده و شب نما تقسیم می‌شوند که درباره هر کدام برای شما توضیح می‌دهیم

بند کشی رنگی: جدا از رنگ‌های عمومی که اکثرا استفاده می‌شود مثل سفید یا خاکستری، پودر‌های بندکشی در انواع رنگ‌های مختل روشن و کدر تولید می‌شود که استفاده و انتخاب اصولی آن برای جلوه و زیابیی به مکانی که قصد بندکشی آن را داریم  و طراحی که دور تا دور اتاق انجام شده است بر می‌گردد. بندکشی‌ها در انواع رنگ‌های عمومی مثل قرمز، سبز، آبی و … تولید می‌شوند و همینطور برخی شرکت‌ها هستند که این بندکشی‌ها را به صورت سفارشی برای مشتری تولید میکنند.

بند کشی درخشنده: این بندکشی همانطور که از اسمش مشخص است پس از کار شدن بین کاشی باعث می‌شود تا فواصل بین کاشی پس از برخورد با نور بدرخشند. تنوع رنگی در این محصول زیاد نیست، نه به این علت که تولید آن سخت یا غیر ممکن است، به این علت که استفاده از برخی رنگ‌ها همراه با ماده درخشنده نه تنها جلوه زیبایی تولید نمی‌کند بلکه باعث زدگی مشتری از کار انجام شده هم می‌شود. انتخاب ترکیب رنگی همراه با پودر درخشنده یک کار مهندسی شده است که نیاز به علم خاصی دارد.

بند کشی شب نما: شاید خاص‌ترین محصولی که در دکوراسیون و طراحی داخلی می‌توان استفاده کرد بندکشی شب نما است. این محصول نیاز به تابش نور و گرفتن انرژی از لامپ‌های UV ندارد و با تابش نور معمولی حتی چراغ هم در تاریکی می‌درخشد. این محصول به علت هزینه بر بودن تولیدش و همینطور لوکس بودنش در هر مغازه، یا بهتر بگم در هر کشوری دیده نمی‌شود. اگر بخواهم واضح‌تر صحبت کنم باید بگم که بندکشی شب نما فقط در ایران و در زیر نظر شرکت رومولو تولید و به دنیا عرضه می‌شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره هر کدام از محصولات ذکر شده در پاراگراف بالا از سایت ما دیدن کنید.

استفاده از بندکشی در مکان‌های مختلف

به غیر از داخل خانه، فضای خارجی ساختمان هم از مکان‌هایی است که در آن از بندکشی استفاده می‌شود. درست است که در فضای خارجی از کاشی‌های کوچک استفاده نمی‌شود و به جای آن از سنگ‌های بزرگ و زیبا استفاده می‌شود. اما با این حال به علت فاکتور محافظتی که بند کشی دارد. فضای خالی بین کاشی یا بهتر است بگوییم سنگ‌های فضای خارجی ساختمان را هم بندکشی می‌کنند. در نظر داشته باشید که فضای خارجی ساختمان دائما در معرض ضربه، شست و شو و آب و هوا‌های مختلف قرار دارد، به همین دلیل استفاده از بندکشی مناسب در خارج، بسیار مهم است.

بندکشی دیوار و کف

درست است که این مقاله درباره روش بندکشی کردن نیست، اما بد نیست که چند تا نکته کمکی را یاد آوری کنیم. اول از همه شما با دیدن این ویدیو می‌توان روش صحیح بندکشی در خانه را یاد بگیرید. نکته دومی که به آن اشاره می‌کنیم، اهمیت پوشیدن دستکش در حین انجام کار است. بندکشی چسب بسیار محکم و مقاوم در برابر آب است و درست که در صورت نپوشیدن دستکش مشکلی جدی‌ای به وجود نمی‌آید اما اگر دلتان نمی‌خواهد ساعت‌ها درگیر پاک کردن چسب از روی دست خود باشید، بهتر است که از دست کش استفاده کنید. و نکته آخر آن است که پس از اتمام کار کردن بندکشی، با استفاده از چوبی که سر کروی دارد، روی تمام سطح بندکشی را با فشاری ملایم بکشید تا سطح بندکشی تمام کاشی‌ها صاف شوند.

ترمیم بند کشی کاشی و سرامیک

ترمیم بند کشی کاشی و سرامیک تفاوت چندانی با اصل کار کردن بندکشی ندارد. شاید تنها تفاوت‌های آن این باشد که میزان کمتری چسب مصرف می‌شود و به علت این که سطح از قبل بندکشی شده و ارتفاع بیشتری دارد میزان بیشتری چسب باید پاک شود. نکته مهمی که در ذهن باید داشته باشید اهمیت هم سطح کردن بندکشی جدید با بند کشی قدیمی است.

انتخاب بهترین روش بندکشی سرامیک

همانطور که در این مقاله و مقالات قبلی‌ای که درباره بندکشی هست گفته‌ایم، پودر بندکشی انواع بسیار متنوع‌ای دارد که با خصوصیات و رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شود. همینطور روش‌های مختلفی برای کار کردن بند کشی وجود دارد. به طور مثال ممکن است بندکشی با کاردک انجام شود و یا با تفنگ مخصوص. این روش‌ها تفاوت چندانی با هم ندارند و صرفاً انتخاب کار کن است.

تاثیر فرایند یونیزاسیون بر روی بند کشی رومولو

اگر با رومولو آشنایی داشته باشید، حتماً درباره فرایند یونیزاسیون می‌دانید. در غیر این صورت، اجازه بدهید یه کم توضیح بدهم. در این فرایند که از کشور ایتالیا وارد شده است، یک پروتون از هسته اتم گرفته می‌شود و یک الکترون به آن اضافه می‌شود. در این فرایندی که به صورت بسیار خلاصه شده توضیح دادیم، اتم به یون تبدیل می‌شود که به آن صفات خاصی می‎دهد. یادتان است که در بخش انواع پودر بندکشی به چه پودر‌هایی اشاره کردیم؟ هر کدام از آن محصولات خصوصیات خاص خود را دارند اما!!! به علت یونیزه شدن، پودر‌ بندکشی رومولو تمام این خصوصیات رو در خود دارد و به طور مثال برای تهیه پودر بندکشی رنگی و ضد آب، نیاز به خرید دو پودر بندکشی مختلف نیست.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

رومولو – نسل نوین مصالح ساختمانی

بالاترین کیفیت پودر بندکشی را تنها از رومولو بخواهید !!!
اگر قصد تست این محصول یونیزه یا هرکدام از محصولات دیگر رومولو را دارید تا از صحت و کیفیت آن مطمئن شوید، ما می‌توانیم تستر رایگان محصولات را برای شما عزیزان ارسال کرده که شما روی سازه های خود امتحان کنید. جهت دریافت تستر یا خریدپودر بند کشی یونیزه رومولو می‌توانید از طریق بخش های ارتباطی وبسایت، فروشگاه آنلاین رومولو، دایرکت اینستاگرام رومولو و یا با شماره تلفن های رومولو تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما هر زمان از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

همه چیز درباره بندکشی کاشی و سرامیک ایرانی
چسب عایق بندی
همه چیز درباره بندکشی کاشی و سرامیک رومولو

از دیگر مقالات رومولو هم بازدید فرمایید

بیشتر بخوانید!

مصالح ساختمانی یونیزه

مصالح ساختمانی یونیزه

یونیزاسیون مصالح ساختمانی در ایران و آسیا تکنولوژی یونیزاسیون متریال ساختمانی مجموعه رومولو توسط مرتضی محتشم در سال 1397 در کشور ایران با هدف ارتقاء

چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی و سرامیک

ما در اینجا سعی داریم تا کامل ترین منبع اطلاعاتی چسب کاشی و سرامیک را برایتان را گرد آوریم. در اینجا از ابتدا به بررسی

چسب کاشی و سرامیک

راهنمای خرید چسب کاشی و سرامیک

ما در اینجا سعی داریم تا کامل ترین منبع اطلاعاتی چسب کاشی و سرامیک را برایتان را گرد آوریم. در اینجا از ابتدا به بررسی

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد کنید
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

ROMOLO co

جهت ارتباط با کارشناسان رومولو، ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت